کد خبر: ۳۰۵۴۳
|
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۴

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو

آیین امضاء قرارداد سرمایه‌گذاری و احداث مرکز داده هزار رکی شرکت آسیاتک در منطقه آزاد ماکو با حضور قائم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مدیرعامل شرکت آسیاتک برگزار شد.

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»، آیین امضاء قرارداد سرمایه‌گذاری و احداث مرکز داده هزار رکی شرکت آسیاتک در منطقه آزاد ماکو با حضور قائم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد، مدیرعامل شرکت آسیاتک و اعضای هیئت مدیره و نماینده سازمان تنظیم مقررات با هدف استفاده از طرح توسعه مراکز داده در منطقه آزاد اقتصادی ماکو به عنوان قطب مراکز داده بین‌المللی کشور برای ارائه خدمات به اپراتور‌ها و شرکت‌های بین‌المللی به صورت فروش ارزی در سازمان مناطق آزاد برگزار شد.

محمد علی یوسفی زاده مدیرعامل آسیا تک در ابتدای مراسم بیان کرد: از سال ٩٢ و با توجه به نوع استفاده مردم و بالارفتن حضور پلتفرم‌ها در دنیا این مهم با توسعه زیرساخت‌ها دنبال می‌شود. زیرا استارتاپ‌ها و شرکت‌ها نیاز به دیتاسنتر‌ها دارند. از سوی دیگر تبادل ارتباطات با کشور‌های منطقه و تقویت این ارتباطات نیازمند زیرساخت و توسعه دیتاسنتر أست که سرمایه گذاری هزار رکی در ٤ فاز مستقل طراحی و ارائه گردید.
وی گفت: تمام استاندارد‌های بین المللی در این پروژه رعایت شده است و هیچ یک از فاز‌ها تاثیری در توسعه یکدیگر ندارند هر کدام از فاز‌ها قابلیت توسعه دارند و بناداریم فاز اول را پس از ١٨ ماه به بهره برداری برسانیم.

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو
وی ادامه داد: با توجه به بازار که منابعی به مجموعه وارد می‌شود می‌توانیم فاز‌های بعدی را دنبال کنیم.
وی در زمینه سرمایه گذاری این طرح ادامه داد: هزینه تملک برای این پروژه ٤٢ میلیارد ریال أست. سرمایه گذاری عمرانی پروژه ٣٥٠ میلیارد ریال و پس از سفارشات لازم برای تولید میزان کل سرمایه گذاری با نرخ امروز به ٧٤٠٠ میلیارد می‌رسد.

یوسفی زاده به تجربه دیتا سنتر آسیاتک در برج میلاد اشاره کرد و گفت:سال ٩٥ توانستیم پروژه دیتاسنتر برج میلاد را که تا ان زمان استفاده مخابراتی نشده بود را راه اندازی کردیم. این کار در دو فاز صورت گرفت و در حال بهره برداری است.
یوسفی زاده تاکید کرد: ما نسل سوم زیرساخت را در ماکو تجربه می‌کنیم سرویس دهی ما برای داخل و کشور‌های منطقه خواهد بود.
حمید برومند قایم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی، با ابراز خرسندی از امضای این قرارداد بیان کرد: امیدواریم با هدف گذاری آسیاتک بتوانیم در مجموعه مناطق ازاد شاهد ایجاد مرکز داده بیشتری در این منطقه باشیم
وی گفت: با همت مدیران و سیاستگذاری جدید و با کمک معاونت اقتصادی می‌خواهیم حوزه مطمئنی برای سرمایه گذاری در منطقه ایجاد کنیم.
برومند اعلام کرد: اگر این پروژه زودتر از ١٨ ماه به بهره برداری برسد می‌تواند فاز‌های بعدی سرعت گیرد و حتما در جهت ایجاد قطب منطقه کمک می‌کند و باعث حضور سرمایه گذاران دیگری نیز می‌شود.

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو

ارسال نظرات
محصولاتی که خانه را نانویی می‌کند چگونه خانه نانویی بسازیم؟
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی