کد خبر: ۳۰۵۴۳
|
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۴

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو

آیین امضاء قرارداد سرمایه‌گذاری و احداث مرکز داده هزار رکی شرکت آسیاتک در منطقه آزاد ماکو با حضور قائم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مدیرعامل شرکت آسیاتک برگزار شد.

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»، آیین امضاء قرارداد سرمایه‌گذاری و احداث مرکز داده هزار رکی شرکت آسیاتک در منطقه آزاد ماکو با حضور قائم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد، مدیرعامل شرکت آسیاتک و اعضای هیئت مدیره و نماینده سازمان تنظیم مقررات با هدف استفاده از طرح توسعه مراکز داده در منطقه آزاد اقتصادی ماکو به عنوان قطب مراکز داده بین‌المللی کشور برای ارائه خدمات به اپراتور‌ها و شرکت‌های بین‌المللی به صورت فروش ارزی در سازمان مناطق آزاد برگزار شد.

محمد علی یوسفی زاده مدیرعامل آسیا تک در ابتدای مراسم بیان کرد: از سال ٩٢ و با توجه به نوع استفاده مردم و بالارفتن حضور پلتفرم‌ها در دنیا این مهم با توسعه زیرساخت‌ها دنبال می‌شود. زیرا استارتاپ‌ها و شرکت‌ها نیاز به دیتاسنتر‌ها دارند. از سوی دیگر تبادل ارتباطات با کشور‌های منطقه و تقویت این ارتباطات نیازمند زیرساخت و توسعه دیتاسنتر أست که سرمایه گذاری هزار رکی در ٤ فاز مستقل طراحی و ارائه گردید.
وی گفت: تمام استاندارد‌های بین المللی در این پروژه رعایت شده است و هیچ یک از فاز‌ها تاثیری در توسعه یکدیگر ندارند هر کدام از فاز‌ها قابلیت توسعه دارند و بناداریم فاز اول را پس از ١٨ ماه به بهره برداری برسانیم.

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو
وی ادامه داد: با توجه به بازار که منابعی به مجموعه وارد می‌شود می‌توانیم فاز‌های بعدی را دنبال کنیم.
وی در زمینه سرمایه گذاری این طرح ادامه داد: هزینه تملک برای این پروژه ٤٢ میلیارد ریال أست. سرمایه گذاری عمرانی پروژه ٣٥٠ میلیارد ریال و پس از سفارشات لازم برای تولید میزان کل سرمایه گذاری با نرخ امروز به ٧٤٠٠ میلیارد می‌رسد.

یوسفی زاده به تجربه دیتا سنتر آسیاتک در برج میلاد اشاره کرد و گفت:سال ٩٥ توانستیم پروژه دیتاسنتر برج میلاد را که تا ان زمان استفاده مخابراتی نشده بود را راه اندازی کردیم. این کار در دو فاز صورت گرفت و در حال بهره برداری است.
یوسفی زاده تاکید کرد: ما نسل سوم زیرساخت را در ماکو تجربه می‌کنیم سرویس دهی ما برای داخل و کشور‌های منطقه خواهد بود.
حمید برومند قایم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی، با ابراز خرسندی از امضای این قرارداد بیان کرد: امیدواریم با هدف گذاری آسیاتک بتوانیم در مجموعه مناطق ازاد شاهد ایجاد مرکز داده بیشتری در این منطقه باشیم
وی گفت: با همت مدیران و سیاستگذاری جدید و با کمک معاونت اقتصادی می‌خواهیم حوزه مطمئنی برای سرمایه گذاری در منطقه ایجاد کنیم.
برومند اعلام کرد: اگر این پروژه زودتر از ١٨ ماه به بهره برداری برسد می‌تواند فاز‌های بعدی سرعت گیرد و حتما در جهت ایجاد قطب منطقه کمک می‌کند و باعث حضور سرمایه گذاران دیگری نیز می‌شود.

امضا قرارداد سرمایه گذاری دیتاسنتر آسیاتک در ماکو

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی