کد خبر: ۳۰۵۶۹
|
۲۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

شایعات در خصوص شکست پروژه تولید کارت‌های گرافیکی «Intel Arc»

برخی از شایعات حکایت از آن دارد که پرونده پروژه تولید کارت‌های گرافیکی آرک شرکت اینتل عملا بسته شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، پایگاه «tech radar» که اخبار حوزه فناوری را منتشر می‌کند، از وجود برخی شنیده‌ها در خصوص پایان پروژه تولید کارت‌های گرافیکی مجزای آرک شرکت اینتل (Intel Arc GPU) خبر داد و نوشت: شایعات حاکی از آن است که کارت‌های گرافیکی مجزای آرک شرکت اینتل عملا تمام شده قلمداد می‌شود.

این پایگاه به نقل از یکی از کانال‌های فعال در یوتیوب به نام «Moore’s Law is Dead»  نوشت: برداشت کلی در داخل شرکت اینتل این است که کارت‌های گرافیکی آرک (Arc) که امسال با مدل Alchemist تولید آن کلید خورد، برای مدت بیشتری دوام نمی‌آورد.

این منبع یوتیوبی همچنین به اظهارات یکی از مدیران اجرایی این شرکت استناد می‌کند که گفته کارت‌های گرافیکی آرک تمام شده هستند و منبع دیگری که می‌گوید اینتل در حال پایان دادن به تلاش‌های خود برای تولید کارت‌های گرافیکی مجزای Arc است.

از سوی دیگر، پایگاه مجله فناوری «PC Gamer» اعلام کرد یکی از مقام‌های شرکت اینتل به این شایعات پاسخ داده است.

راجا کدوری (Raja Koduri) معاون اجرایی سیستم‌های محاسباتی و گروه گرافیکی شرکت اینتل در واکنش به این شایعات اعلام کرد: ما نیز از این شایعات متعجب هستیم. این شایعات کمکی به کار سختی که تیم تولید کننده در حال انجام آن برای آوردن این کارت‌های گرافیکی به بازار است، نمی‌کند. ما همچنان در حال تولید نسل اول این کارت‌های گرافیکی هستیم و موانع بیشتری از آنچه که برای غلبه به آن برنامه ریزی کرده بودیم، وجود دارد؛ اما ما در این زمینه پافشاری داریم.

گفتنی است پیش از این و در فروردین ماه سال جاری، رسانه‌های خبری از رونمایی کارت‌های گرافیکی آرک شرکت اینتل خبر داده بودند. در آن زمان مدیران این شرکت سخت افزای اعلام کرده بودند که مارت‌های گرافیکی Intel Arc در تابستان امسال وارد بازار می‌شود.

منبع:باشگاه

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی