کد خبر: ۳۰۶۱۱
|
۲۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

قابلیت Water Lock اپل واچ چیست و چگونه کار می‌کند؟

در این مطلب سعی داریم تا شما را با ویژگی جذاب ساعت‌های هوشمند اپل موسوم به Water Lock آشنا کنیم. با بررسی قابلیت Water Lock اپل واچ با ما همراه باشید.

به گزارش«نبض فناوری»اپل واچ از ابتدای ظهورش، تا حدی در برابر آب مقاوم بوده است، به طوری که اپل واچ سری 2 و تمام مدل‌های بعدی دارای طراحی ضد آب و مقاومت کلی در برابر آب بودند.

Water Lock اما یک ویژگی نرم افزاری است که با اپل واچ سری 2 شروع شد و از ثبت لمس صفحه نمایش ساعت در هنگام غوطه‌ور شدن در آب جلوگیری می‌کند و مهمتر از همه، پس از اتمام کار در استخر یا حمام، آب را از بلندگوی ساعت پاک می‌کند.

قابلیت Water Lock اپل واچ

اگرچه Water Lock به گونه ای طراحی شده است که هنگام شروع تمرینات مبتنی بر آب به طور خودکار روشن می‌شود، اما می‌توانید به صورت دستی نیز این ویژگی را روشن کرده و از آن برای پاک کردن آب از بلندگوی ساعت استفاده کنید.

همانطور که انتظار می‌رفت، با توجه به اینکه این قابلیت مختص اپل است، کل فرآیند بسیار ساده است، اگرچه اولین باری که آن را تجربه می‌کنید، ممکن است کمی تعجب‌آور به نظر برسد. اپل در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد که ممکن است هنگام تخلیه آب صداهایی بشنوید و همچنین ممکن است آب بر روی مچ دست شما بریزد.

قابلیت Water Lock اپل واچ چیست و چگونه کار می‌کند؟
قابلیت Water Lock اپل واچ

اپل واچ سری 2 و مدل‌های جدیدتر به‌طور خودکار زمانی که تمرینی را که شامل آب است، مانند شنا، شروع کنید، Water Lock را روشن می‌کند. اگرچه می‌توانید هر زمان که بخواهید با کشیدن انگشت برای باز کردن مرکز کنترل و سپس ضربه زدن روی آن، آن را روشن کنید. بعد از آن، بقیه کارها را به اپل واچ بسپارید. این قابلیت، بسته به اینکه از کدام نسخه از watchOS استفاده می‌کنید، به یکی از دو روش زیر انجام می‌شود:

در watchOS 9 ، باید تاج دیجیتال را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. اپل واچ صدایی را پخش می‌کند تا آب را از بلندگوی پوشیدنی پاک کند. همچنین یک لرزش لمسی برای تأیید غیرفعال کردن Water Lock دریافت خواهید کرد. WatchOS 9 در Apple Watch Series 4 یا جدیدتر از جمله Apple Watch SE (نسل اول و دوم) و Apple Watch Ultra وجود دارد.

در watchOS 8 یا نسخه‌های قدیمی‌تر ، باید تاج دیجیتال را برای چند ثانیه بچرخانید. سپس پیامی مبنی بر شروع فرآیند نمایان خواهد شد. همچنین برای تأیید خاموش کردن Water Lock، یک لرزش لمسی از Apple Watch خود حس خواهید کرد.

قابلیت Water Lock اپل واچ چیست و چگونه کار می‌کند؟
قابلیت Water Lock اپل واچ

با استفاده از Water Lock، اپل واچ آب را از بلندگوی خود خارج می‌کند و ورودی لمسی روی صفحه نمایش را غیرفعال می‌کند. برخی فکر می‌کنند که این قابلیت، حالت خاصی را فعال می‌کند که از طریق آن، بلندگوی ساعت از آب جدا شده یا در هنگام خاموشی ساعت، محافظت بیش‌تری در برابر آب ایجاد می‌کند، اما اینطور نیست.

ویژگی Water Lock اپل واچ، در واقع راهی ساده برای اطمینان از این موضوع است که در هنگام قرارگیری صفحه لمسی ساعت در زیر آب، به طور تصادفی با کسی تماس گرفته نشود. به همین دلیل، با فعال‌سازی قابلیت Water Lock، در شرایطی که اپل واچ شما به طور کامل به زیر آب نرفته باشد یا در صورتی که زیر دوش باشید، همچنان می‌توانید هشدارهای اعلان‌های خود را بشنوید.

این قابلیت، بسیار مفید است؛ زیرا اگر فراموش کردید که Water Lock را روشن کنید و با اپل واچ داخل آب شوید، ساعت شما همچنان محافظت می‌شود. همانطور که اپل نیز توضیح داده است، مقاومت در برابر آب و مدت زمانی که می‌توانید اپل واچ خود را در آب فرو ببرید، بر اساس مدلی است که در دست دارید. به عنوان مثال، اپل واچ اولترا را می‌توان تا حدود 328 فوت (تقریبا 100 متر) زیر آب فرو برد.

قابلیت Water Lock اپل واچ چیست و چگونه کار می‌کند؟

توجه داشته باشید که اپل در وب سایت خود هشدار می‌دهد که اگر صدای بلندگوی ساعت هوشمند شما پس از خاموش کردن Water Lock و تمیز کردن آب ضعیف بود، باید اجازه دهید تا آب باقی‌مانده تبخیر شود. شما نباید ساعت هوشمند را تکان دهید یا سعی کنید چیزی را به دهانه آن بچسبانید، زیرا هر یک از این اقدامات می‌تواند به ساعت شما آسیب برساند.

منبع: تکراتو

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی