کد خبر: ۳۰۶۲۶
|
۲۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

آیفون ۱۵ قدرتمندتر می‌شود

​شرکت اپل تصمیم گرفته است نسل جدید تراشه A ۱۷ را به مدل‌های گران‌تر آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس محدود کند.

به گزارش «نبض فناوری»، هنوز یک هفته از رونمایی آیفون ۱۴ نگذاشته است، اما طبق گزارش نشریه نیک کی ژاپن، این شرکت تصمیم گرفته است نسل جدید تراشه A ۱۷ را به مدل‌های گران‌تر آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس محدود کند.

اگرچه تفاوت میان تراشه‌های A ۱۵ و A ۱۶ جزئی است، اما هر دو تراشه بهتر از رقیبانشان هستند که تفاوتی جزئی میان آن‌ها را کم اهمیت می‌کند.

نقطه ضعف اصلی، عدم بهبود قابل توجه عمر باطری نسبت به A ۱۶ است، اما با مدل A ۱۷، این وضعیت تغییر می‌کند.

طبق گزارش نیک کی، تراشه A ۱۷ نخستین تراشه اپل خواهد بود که با فناوری سه نانومتر ساخته می‌شود در حالی که فناوری پنج نانومتر برای تولید تراشه‌های A ۱۴، A ۱۵ و A ۱۶ استفاده شده بود.

فناوری سه نانومتری، تراشه A ۱۷ را قادر می‌کند سریعتر، خنکتر و با نیروی کمتری کار کند. به این ترتیب، تراشه A ۱۷ نخستین تراشه در چهار سال گذشته خواهد بود که کارآمدی قابل توجه و بهبود عمر باطری پیدا می‌کند.

دیلان پاتل، تحلیلگر ارشد سمیانالایز به نیک کی گفت: اپل احتمالا از فناوری مختلف تولید برای ایجاد تمایز میان مدل‌های گران و غیرگران آیفون استفاده خواهد کرد.

توجیه این استراتژی، هزینه است. استفاده از فناوری سه نانومتری، هزینه را حداقل ۴۰ درصد افزایش می‌دهد؛ بنابراین اگر مصرف کنندگان بهترین را می‌خواهند، باید پول بیشتری پرداخت کنند. به این ترتیب اختلاف بین مدل‌های پرو (Pro) و غیر پرو، در همه محصولات شامل آیفون، آی پد، مک و مک بوک افزایش پیدا می‌کند.

آیفون 14

به نظر می‌رسد این تاکتیک موثر واقع شده است. مینگ چی کوئو، تحلیلگر معروف، خبر داده است که شمار پیش سفارش مدل‌های آیفون ۱۴ پرو از مدل‌های دیگر بالاتر رفته است.

بر اساس گزارش فوربس، نشریه نیک کی اعلام کرده است شرکت‌های TSMC، اینتل و اپل حاضر نشده اند درباره این اطلاعات اظهارنظر کنند، اما این اطلاعات از سه منبع مختلف دریافت شده اند که نشان می‌دهد باید آن‌ها را جدی گرفت.

منبع:باشگاه

برچسب ها: آیفون 15 اپل
ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی