کد خبر: ۳۰۶۴۵
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۰

طرح یوتیوب برای دورزدن تیک تاک

یوتیوب طرح جدیدی برای دور کردن سازندگان از تیک تاک دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، روند ویدیوهای کوتاه عمودی که توسط تیک تاک آغاز شده است به یکی از روندهای مورد تقاضا برای تماشای ویدیو در سطح جهانی تبدیل شده است. بدون شک، محبوبیت تیک تاک نگرانی غول‌های فناوری را همراه دارد. درحالی‌که اینستاگرام سخت تلاش می‌کند و دائماً ویژگی‌های جدید را آزمایش می‌کند تا همگام با تیک تاک باشد، YouTube متعلق به گوگل کارت جدیدی برای جذب سازندگان محتوا در پلتفرم خود دارد. YouTube به زودی برنامه Partner را برای فرمت ویدئویی عمودی کوتاه خود، فعال می کند و سازندگان یکی از مهم ترین بخش های این پلتفرم های ویدئویی هستند.

یوتیوب چند وقت پیش، Creators Fund for Shorts را معرفی کرده بود، با این حال، هیچ اشتراک درآمد تبلیغاتی وجود نداشت. اما، اکنون تبلیغات به Shorts می آید.

 

تبلیغات برجسته ترین بخش تسلط یوتیوب بوده است. همانطور که برای اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد، اوایل سال آینده، Shorts به برنامه شریک YouTube خواهد پیوست. بنابراین، سازندگان، اگرچه برخی پیش نیازها وجود دارد که باید برآورده شوند، اما می‌توانند به برنامه بپیوندند و از Shorts خود درآمد کسب کنند و سهمی از درآمد تبلیغات کسب کنند.

سازندگان به حداقل 1000 مشترک با 4000 ساعت تماشا در طول یک سال نیاز دارند. یا اگر سازندگان در 90 روز گذشته 10 میلیون بازدید از Shorts داشته باشند، می توانند واجد شرایط این برنامه باشند.

با این حال، YouTube کسب درآمد را برای سازندگانی که نمی‌توانند معیارهای برنامه Partners را برآورده کنند، آسان‌تر می‌کند. در آینده، سازندگان می‌توانند با «Super Thanks» عضویت کانال پولی را ارائه دهند، کالا بفروشند و نکاتی را دریافت کنند.

اوایل سال جاری، تیک تاک همچنین اشتراک درآمد تبلیغاتی را برای سازندگان اعلام کرد. در حال حاضر، محدود به چند سازنده است، اما معیارهای سختگیرانه ای برای داشتن حداقل 10000 مشترک دارد.

در مورد پرداخت در یوتیوب، سازندگان 45 درصد از درآمد تبلیغات را دریافت خواهند کرد در حالی که YouTube بقیه را نگه می دارد.

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی