کد خبر: ۳۰۶۴۸
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

آیا ایرپاد پرو2 ضد آب است؟

تقریباً همه گوشی‌های هوشمند درجاتی از مقاومت در برابر آب را دارند، اما آیا این امر در مورد هدفون‌هایی مانند AirPods Pro 2 نیز صدق می‌کند؟

به گزارش «نبض فناوری»، ایرپاد پرو2 اپل دارای گواهینامه IPX4 است، که در اصل به این معنی است که می تواند در مقابل مایعات مقاومت کند، اما به خودی خود ضد آب نیست. انصافاً، اکثر هدفون های موجود در بازار دارای رتبه IPX4 یکسانی هستند.

IPX4 به چه معناست؟

برای اینکه بفهمیم AirPods Pro 2 چقدر در برابر آب مقاوم است، باید معنای رتبه بندی IPX4 را تشریح کنیم. اولا، IP خود مخفف "حفاظت از نفوذ" است، یعنی میزان غیر قابل نفوذ بودن دستگاه توسط مایعات و ذرات کوچک.

معمولاً "IP" با دو عدد همراه می شود. ارقام در رتبه بندی گواهی درجه حفاظت نسبی است. رقم اول به مقاومت ذرات کوچک اشاره دارد، در حالی که رقم دوم به مقاومت در برابر مایعات است. اگر "X" در رتبه بندی وجود داشته باشد، به این معنی است که دستگاه مذکور برای نفوذ ناپذیری مربوطه آزمایش نشده است.

بنابراین، AirPods Pro 2 با گواهی IPX4 خود رتبه 4 را برای محافظت از مایعات ارائه می دهد  و برای مقاومت در برابر ذرات ریز مانند گرد و غبار آزمایش نشده است.

آیا AirPods Pro 2 ضد آب هستند؟

به بیان ساده، خیر. AirPods Pro 2 در برابر آب و تعریق مقاوم است، اما ضد آب نیست. به عنوان هدفون، آنها برای استفاده در فضای باز و برای سالم ماندن از بارندگی های گاه به گاه ساخته شده اند، اما برای شنا رفتن مناسب نیستند.

ارسال نظرات
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی