کد خبر: ۳۰۶۶۵
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

بهره‌مندی شرکت های دانش‌بنیان از خدمات معافیت گمرکی

تاکنون هم ۷۴۸ شرکت دانش‌بنیان از خدمات معافیت گمرکی استفاده کرده‌اند و بیش از ۲ هزار و ۸۸۷ خدمت به متقاضیان ارائه شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت دانش‌بنیان از خدمات معافیت گمرکی بهره‌مند و ۲ هزار و ۸۸۷ مورد خدمت ارائه کرده است. این موضوع یکی از مواردی است که می‌تواند به صادرات محصولات  ساخت ایران کمک کند و بازار این محصولات را در دیگر کشور‌ها توسعه دهد.

مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین زمینه اقدام به ارائه خدمات مختلفی در زمینه معافیت‌ها و حمایت‌های گمرکی کرده است. خدماتی، چون معافیت از عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ورود موقت، فعالان مجاز اقتصادی، تصویب‌نامه‌های ارزی، بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، بسته حمایت از تولید و صادرات گمرک، معافیت از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب واردات قطعی، پذیرش ضمانت‌نامه بانکی برای واردات، نحوه صدور کارت بازرگانی و ترخیص کالا به صورت پته یا کالای همراه مسافر نیز  جزء آن هستند.

تاکنون هم ۷۴۸ شرکت دانش‌بنیان از خدمات معافیت گمرکی استفاده کرده‌اند و بیش از ۲ هزار و ۸۸۷ خدمت در زمینه معرفی ترخیص کالا، ثبت سفارش، تامین ارزی و سایر امور گمرکی هم به متقاضیان ارائه شده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد بسته حمایت گمرکی قصد دارد تا دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان را به کالا، تجهیزات آزمایشگاهی و ماشین‌آلات مورد نظرشان را تسهیل کند. این خدمت نه برای افزایش واردات، بلکه برای تقویت تولید ملی در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و متوسط محسوب می‌شوند و از نظر مالی دارای محدودیت هستند، بسته‌های حمایتی در حوزه مالیات، گمرک و تامین اجتماعی کمک می‌کند تا آن‌ها گام‌های اولیه را با استواری بیشتری بردارند.

منبع:باشگاه

برچسب ها: دانش بنیان گمرک
ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی