کد خبر: ۳۰۷۰۸
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

تولید بیش از ۷۱۰ محصول توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان در استان مازندران با ۱۲۰ مورد از ابتدای امسال تاکنون از ۵۹۰ به ۷۱۰ نوع کالا افزایش یافت.

به گزارش «نبض فناوری»، ۲۱ شرکت دانش‌بنیان با اشتغال‌زایی برای ۲۴۶ نفر از ابتدای فروردین تا پایان مرداد در مازندران مجوز فعالیت دریافت کردند. رهاورد افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان مازندران از ۹۷ به ۱۱۸، افزایش تولیدات در این حوزه بود و اکنون ۷۱۰ نوع کالا در حوزه‌های کشاورزی و صنعتی با نشان دانش‌بنیان و با داشتن گواهی اصالت کیفیت در استان تولید می‌شود.

توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان و همراهی دستگاه‌های اجرایی با این شرکت‌ها را مهم‌ترین محور و برنامه توسعه اقتصادی مازندران در سال جاری دانست. میزان تولیدات این واحد‌های در حال حاضر به اوج نرسیده و رونق فعالیت خود برای اشتغال آفرینی و تنوع دادن به تولیدات دانش‌بنیان نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه بانک‌ها در ارائه تسهیلات است که قانون جهش تولید دانش‌بنیان می‌تواند در این زمینه کارساز باشد.

در استان مازندران حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش تولید در بخش کشاورزی با محوریت نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

سخت‌افزار‌های برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته و مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی به ترتیب حوزه‌هایی هستند که در این استان مورد استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته‌اند.

منبع:باشگاه

برچسب ها: دانش بنیان
ارسال نظرات
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی