کد خبر: ۳۰۷۲۹
|
۰۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

استارت آپ خودروهای پرنده در حال تعطیل شدن است

گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد، استارتاپ خودروهای پرنده Kittyhawk، در حال انحلال است.

به گزارش «نبض فناوری»،  Kittyhawk با نام Zee.Aero در سال 2010 تاسیس شد، زمانی که پیج سباستین ترون را که روی ماشین‌های خودران و سایر پروژه‌های آزمایشی در گوگل کار کرده بود، برای ایجاد خودرو پرنده استخدام کرد. این شرکت در سال 2017 یک ویدیوی نمایشی از یک خودروی پرنده رونمایی کرد و ثرون گفت که زمانی را متصور بود که مردم بتوانند از طریق اپلیکیشنی مانند Lyft یا Uber از خودروهای پرنده استقبال کنند.

Kittyhawk یک مدل ماشین پرنده به نام Flyer را در سال 2018 به نمایش گذاشت که می توانست یک نفر را در خود جای دهد و تا 20 مایل پرواز کند. ترون در مصاحبه ای در اوایل همان سال به CNBC گفت که این مدل ها می توانند ظرف پنج سال به آسمان بروند. این شرکت در سال بعد یک همکاری استراتژیک با سازنده هواپیما بوئینگ اعلام کرد.

با این حال، طبق گزارش‌ها، تا سال 2020، کیتی هاوک برنامه‌های خود را برای تعطیل کردن برنامه Flyer اعلام کرد و تمرکز خود را به هواپیمای الکتریکی خود به نام Heaviside معطوف کرد.

یک سخنگوی به CNBC گفت: اطلاعیه امروز تاثیری بر شراکت با بوئینگ نخواهد داشت. تصمیم کیتی هاوک برای توقف فعالیت، تعهد بوئینگ به ویسک را تغییر نمی دهد. ما مفتخریم که یکی از اعضای موسس ویسک Aero هستیم و از دیدن کارهایی که آنها برای هدایت نوآوری و پایداری در آینده سفرهای هوایی الکتریکی انجام می دهند هیجان زده هستیم. ما انتظار نداریم که اعلام کیتی هاوک به هیچ وجه بر عملیات ویسک یا سایر فعالیت‌های ویسک تأثیر بگذارد.»

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی