کد خبر: ۳۰۷۳۶
|
۰۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۱

سرویس ۴۵۶ برای آموزش و حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، زنگ جشن آغاز سال تحصیلی مدرسه قرآنی امام حسین (ع) را به صدا درآورد.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در شهرک شهید محلاتی تهران و شرکت در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه قرآنی امام حسین (ع) زنگ آغاز سال تحصیلی را در این مدرسه به صدا درآورد.
وزیر ارتباطات در این مراسم با اشاره به هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: در دوران دفاع مقدس، بیش از ۲۲۰ هزار نفر به شهادت رسیدند و بالاترین دارایی خود یعنی جانشان را برای حفظ امنیت و آسایش مردم فدا کردند.
زارع پور خطاب به دانش‌آموزان گفت: شما دانش‌آموزان عزیز باید با علم و دانش برای پیشرفت کشور تلاش کنید.
وی با اشاره پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف به‌ویژه صنعت فضایی گفت: دانش‌آموزان عزیز شاید شما شنیده‌اید که کشور ما یکی از ده کشوری است که می‌تواند ماهواره بسازد، ماهواره به فضا بفرستد و داده‌های فضایی را دریافت کند.
وزیر ارتباطات افزود: اینکه در صنعت فضایی امروز به این مرحله رسیده‌ایم حاصل تلاش دانشمندانی است که روزی مثل شما در این صف‌ها بودند و شما هم باید با تلاش و کوشش به دانشمندان آینده تبدیل شوید.
وی در ادامه خطاب به اولیا دانش‌آموزان گفت: در دوره کنونی دانش‌آموزان بیش از گذشته با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در ارتباط هستند. به‌تازگی وزارت ارتباطات امکانی را فراهم کرده است تا کودکان و نوجوانان از محتوای مناسب برخوردار شوند. این امکان جدید سرویس «۶، ۵، ۴» است که از طریق سرشماره #456* و سامانه https://456.ir قابل‌دسترسی است. این سرویس راهی برای حمایت از فرزندانمان در فضای مجازی است.
وزیر ارتباطات در خاتمه سؤالی را برای دانش‌آموزان این مدرسه طرح کرد و از آن‌ها خواست تا پاسخ آن را در روز‌های آینده به اولیا مدرسه تحویل دهند و به بهترین پاسخ از طرف وزارت ارتباطات جوایزی اهدا خواهد شد.
زارع پور از دانش‌آموزان خواست تا به این سؤال پاسخ دهند که محسنات فضای مجازی چیست؟ مخاطرات این فضا را شرح دهند و چه‌کار کنیم که در این فضا دچار مشکل نشویم.
وزیر ارتباطات پس‌ازاین مراسم برای ادای احترام و نثار فاتحه در گلزار شهدای گمنام شهید محلاتی تهران حاضر شد.

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی