کد خبر: ۳۰۸۲۴
|
۰۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

دست و پا زدن ایلان ماسک و توییتر در دادگاه

ایلان ماسک و توییتر با نزدیک شدن به محاکمه به دنبال شواهد هستند.

به گزارش «نبض فناوری»، توییتر و ایلان ماسک روز سه‌شنبه دادگاه برگزار  کردند و هرکدام در جستجوی شواهدی بودند که در یک محاکمه پرمخاطره در ماه آینده در مورد تلاش میلیاردر برای شکستن قرارداد خریدش پیروز شوند.

ماسک به دنبال یافتن شواهدی برای حمایت از اتهام خود مبنی بر اینکه توییتر تنظیم‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران را در مورد اینکه چه بخشی از حساب‌ها در واقع اسپم یا ربات‌های نرم‌افزاری هستند و همچنین اقدامات کلیدی آن در مورد رشد، گمراه کرده است.

توییتر که از ماسک شکایت کرده است تا او را مجبور به تکمیل قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری کند، به دنبال مطالب یا شهادتی است تا ثابت کند که ماسک بهانه‌هایی برای کناره‌گیری به دلیل تغییر نظرش می‌سازد.

وکلای ماسک، به نوبه خود، قاضی را تحت فشار قرار دادند تا توییتر را وادار کند پیام‌ها یا مطالب دیگری را به ویژه در مورد «کاربران فعال روزانه قابل کسب درآمد» و «دقایق فعال کاربر» ارائه دهد.

این جلسه در حالی برگزار شد که در آن طرف های رقیب به دنبال اسناد، ایمیل ها، سپرده ها و موارد دیگر برای حمایت از مواضع خود هستند.

فهرست بلندبالایی از کسانی که برای ارائه اسناد یا پاسخ به سؤالات در این پرونده فراخوانده شده اند، شامل جک دورسی، بنیانگذار و رئیس سابق توییتر است.

ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، در ماه آوریل در نامه‌ای گفت که این معامله را لغو می‌کند زیرا توسط توییتر در مورد تعداد حساب‌های ربات در پلتفرم خود گمراه شده بود، اتهاماتی که توسط شرکت رد شد.

او بعداً اتهامات مطرح شده در شکایت یک افشاگر توسط رئیس سابق امنیت توییتر را به دلایل خود برای کناره گیری از توافق اضافه کرد.

توییتر روی ارزیابی خود از شماره کاربران ایستاده است و افشاگر را به عنوان یک کارمند سابق ناراضی معرفی کرده است.

دان ایوز، تحلیلگر Wedbush درباره محاکمه گفت: احتمالات زیادی از سوی دادگاه وجود دارد که شامل تسویه حساب، خسارت، اجرای قرارداد و تعداد بیشماری از نتایج دیگر می شود.

این احتمال وجود دارد که هر دو طرف قبل از ورود به دادگاه در پشت صحنه طی چند هفته آینده، مذاکره کنند.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ایرانی
۲۲:۳۵ - ۰۶ مهر ۱۴۰۱
این دریوزه میخواد برای ایران آزادی بیاره
1
0
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی