کد خبر: ۳۰۹۰۰
|
۱۰ مهر ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۵

نوآوری‌ها به یاری توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری خودروهای برقی می‌آید

طرح‌های نوآورانه و فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و صاحبان ایده که رونق طراحی و تولید خودروهای برقی را به همراه داشته باشد؛ حمایت می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، نسل جدیدی از خودروها که آلودگی ندارند و به محیط زیست هم آسیب نمی زنند و تولید آنها می تواند در کنار پاسخ گویی به نیاز مشتریان و حفظ جان آنها از مخاطرات و تصادفات به دلیل به کارگیری سیستم‌های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری خودروها؛ از جان طبیعت هم پاسداری می‌کند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با هدف گسترش ساخت این خودروها در کشور اقدام به حمایت از ایده ها و طرح های نوآورانه و فناورانه ای کرده است که بتواند صنعت خودروسازی را در حرکت به سمت تولید این خودروها یاری کند.

همکاری مشترکی میان گروه توسعه فناوری‌های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا که در نهایت به اتصال ایده های نوآورانه و طرح‌های فناورانه به صنعت خودروسازی و تولید خودروهای برقی منجر می شود.

برگزاری رویداد فناورانه خودروهای آینده (۲) با همین هدف و برای رفع نیازهای فناورانه در زمینه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه ریزی شده است. شرکت های دانش بنیان می توانند با حضور در این رویداد توانمندی های دانشی و تخصصی خود را برای رفع آنها عرضه کنند.

علاقه مندان تا 16 مهرماه سال 1401 مهلت دارند برای حضور در این رویداد ثبت نام و ایده‌های خود را عرضه کنند. رویدادی که 25 و 26 مهرماه در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار خواهد شد.

آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و فناوری‌های شرکت های دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو هم در این رویداد به نمایش درخواهد آمد.

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی