کد خبر: ۳۰۹۰۴
|
۱۰ مهر ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۵

پیوست فناوری‌های نوین به آموزش‌ عالی؛ هوشمندسازی کمک می‌کند

استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی که به هوشمندسازی آموزش‌ها منجر شود به ماموریت ویژه‌ای در دولت سیزدهم بدل شد.

به گزارش «نبض فناوری»، قانون جهش تولید دانش بنیان که حاصل همت و تلاش معاونت علمی و فناوری و همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی است سعی دارد در چهارچوب قانون و تکلیف، دستگاه‌ها را به شکل تخصصی و در قالب ماموریت‌های تعریف شده موظف به گام برداشتن در مسیر توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کند.

یکی از مخاطبان اصلی این قانون هم جوانان تحصیل کرده یا مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ها هستند که به عنوان موتور محرک جامعه شناخته می شوند؛ جوانانی که می توانند با تخصص و دانش خود ایران را برای رویارویی با تحریم‌ها و مشکلات یاری کنند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم به عنوان متولی تربیت و آموزش این نیروی کارآمد ملی موظف شده است تا فضا را برای فعالیت های علمی و فناورانه آنها مهیا کند.

در همین راستا، هیات وزیران به این وزارت خانه تکلیف کرده است تا با تصویب رشته های جدید یا اصلاح رشته های موجود در تمامی رشته ها پیوست کارآفرینی، مهارت افزایی و اشتغالزایی را منظور کند.

همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظف است استفاده از فناوری های نوین آموزشی همچون واقعیت افزوده، واقیعت مجازی و آموزش مجازی در محیط های هوشمند را در کنار آموزش های حضوری ظرف 6 ماه از تاریخ ابلاغ این آیین نامه را تصویب و اجرایی کند.

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی