کد خبر: ۳۱۰۴۸
|
۱۷ مهر ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۰

سیستم توزیع آب و امور مشترکان با محصولی ایران‌ساخت هوشمند و داده‌های اطلاعاتی متمرکز شد

یکی از مشکلات شرکت های آب و فاضلاب عدم وجود نقشه‌های بهنگام شبکه توزیع و مشترکان و پراکندگی اطلاعات توصیفی مربوط به شبکه توزیع است.

به گزارش «نبض فناوری»، چالشی که با تولید نرم افزار تصحیح و بازسازی شبکه فاضلاب شرکت دنیا نقش گران دورسنج کاو و با استفاده از فناوری ژئوماتیک پاسخ داده شده است. این محصول شرایطی فراهم کرده که همه اطلاعات مورد نیاز در این زمینه در یک سیستم نرم افزاری به گونه ای جمع آوری شود که ضمن در اختیار گذاشتن اطلاعات بهنگام، با مکانیزه کردن سیستم، انجام همه خدمات مهندسی سیستم توزیع آب و امور مشترکین را در درون خود امکانپذیر کند.

این نرم افزار می تواند به پرسش های متعددی با ماهیت مکانی، موضوعی، تابعی، شرطی، شبیه سازی، مدل‌سازی و غیره پاسخ دهد که در مدیریت شهری کاربرد فراوان دارد. این نرم افزار همچنین در رفع مشکلات دستگاه‌های دولتی در احداث، توسعه و نگهداری خطوط و تاسیسات شبکه های آب و کانال های دفع فاضلاب، ایجاد منابع جدید برای تامین آب شهروندان، حفظ پاکیزگی آب و غیره نیز به کاربران کمک می کند.

نارسایی در هر یک از این وظایف در سیستم تامین آب و دفع فاضلاب شهری می تواند تمام فعالیت های شهر را تحت تاثیر قرار دهد. گستردگی فعالیت های شرکت آب و فاضلاب و تعداد زیاد سرویس گیرندگان که عموما شهروندان هستند هماهنگی، انسجام و سازماندهی ویژه ای را طلب می کند و این مساله ممکن نیست مگر با دسترسی به اطلاعات صحیح، دقیق و بهنگام در چارچوب سیستمی هماهنگ و منسجم که به بالاترین کیفیت، در کمترین زمان و با بیشترین سرعت و دقت توان ارائه اطلاعات را داشته باشد.

نرم افزار تصحیح و بازسازی شبکه فاضلاب که با حمایت های گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است توان ارائه همه این خدمات را دارد.

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی