کد خبر: ۳۱۱۲۱
|
۲۰ مهر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۵
در رویداد خودروهای آینده ؛

خودروی متصل به اینترنت رونمایی می شود

رویداد خودروهای آینده به مدت دو روز در یک خودروسازی ایرانی برگزار می‌شود و قرار است یک خودروی متصل رونمایی شود.

به گزارش «نبض فناوری»، گروه توسعه فناوری‌های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با همکاری مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع یک خودروساز ایرانی «رویداد فناورانه خودروهای آینده» را در تاریخ ۲۵ و ۲۶ مهر ماه برگزار می‌کند.

این رویداد با هدف بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در ارتقا صنعت خودرو، نفوذ فناوری و توان علمی، تخصصی و فنی نخبگان، صنایع توانمند در حوزه‌های خودروهای برقی و هیبریدی، خودروهای متصل، زیرساخت‌ها و تجهیزات، تست و آزمون به مدت دو روز در محل مرکز تحقیقات و نوآوری یک خودروساز ایرانی برگزار می‌شود.

در این رویداد ۳۰ شرکت دانش بنیان حضور دارند و جلسات D۲B و انجام مذاکرات عقد تفاهم نامه‌ها و قراردادها برگزار می‌شود. همچنین نیازهای فناورانه صنایع خودروسازی نیز با حضور شرکت‌های دانش بنیان ارائه خواهد شد.

ارائه توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای این شرکت‌های فعال در صنعت خودرو از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این رویداد به شمار می‌رود.

بر اساس اعلام گروه خودروسازی قرار است یک خودروی متصل که فناوری اتصال آن حاصل دستاورد محققان کشور است رونمایی شود.

این رویداد با همکاری یک شرکت خودروسازی و یک اپراتور تلفن همراه برگزار خواهد شد.

خودروی متصل ماشینی است که به اینترنت دسترسی دارد و معمولاً به یک شبکه بی‌سیم محلی نیز مجهز است. ماشین با به اشتراک‌گذاری دسترسی اینترنت با دستگاه‌های دیگر در داخل و خارج از خودرو ارتباط برقرار کند. همچنین خودرو دارای تکنولوژی‌های ویژه‌ای است که به اینترنت یا شبکه بی‌سیم وصل شده و مزایای بیشتری را برای راننده فراهم می‌کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی