کد خبر: ۳۱۳۰۲
|
۲۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

قانونگذار روسی خواستار ممنوعیت استفاده از واتساپ برای کارمندان دولتی شد

یکی از قانونگذاران روسی خواستار ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان واتساپ توسط کارمندان دولتی در این کشور شد.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از رویترز، یک قانونگذار روسی روز چهارشنبه از نهادهای دولتی خواست استفاده از پیام رسان واتساپ را متوقف کنند. وزارت صنعت این کشور نیز به دنبال ترویج نرم افزارهای تولید داخل است و روسیه تلاش می کند خود را از فناوری غربی دور کند.

شرکت متا، مالک واتساپ در ماه مارس به دلیل فعالیت افراطی در روسیه مجرم شناخته و بعداً به لیست تروریست ها و افراط گرایان آژانس نظارت مالی Rosfinmonitoring اضافه شد. وکیل متا در دادگاه گفته که متا فعالیت های افراطی انجام نمی داد و مخالف روسوفوبیا بود.

روسیه در ماه مارس فیسبوک و اینستاگرام متا را مسدود کرد و به محدودیت‌های رسانه‌های روسی و برخی پست‌های مجاز توسط کاربران در اوکراین اعتراض کرد. واتس‌اپ که به طور گسترده در بین روس‌ها استفاده می‌شود، همیشه در دسترس بوده، اما آنتون گورلکین، معاون کمیته سیاست اطلاعات پارلمان روسیه، روز چهارشنبه گفت که شخصاً این برنامه را حذف خواهد کرد و ممنوعیت گسترده‌تری را توصیه کرد.

گورلکین در تلگرام، یک پیام رسان جایگزین که در روسیه بسیار محبوب است، نوشت: فکر می‌کنم ضروری است که استفاده از واتس‌اپ برای مقاصد رسمی توسط کارمندان دولتی و شهرداری روسیه ممنوع شود.

روسیه به کمبودهای عمده در صنعت الکترونیک خود اذعان کرده و از آنجایی که تحریم‌های غرب و خروج شرکت‌های خارجی دسترسی این کشور به واردات و راه‌حل‌های فناوری را محدود می‌کند، مسکو به دنبال تقویت صنعت با معافیت‌های مالیاتی و وام‌های ترجیحی است.

واسیلی شپاک، معاون وزیر صنعت و تجارت، گفت که جایگاه خالی تولیدکنندگان مخابرات خارجی باید توسط تولیدکنندگان داخلی پر شود.

منبع: فارس

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی