کد خبر: ۳۱۴۴۷
|
۰۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰

یک شرکت آمریکایی به نقض تحریم های هواوی متهم شد

دولت آمریکا به "سیگیت تکنولوژی هولدینگز" هشدار داد این شرکت احتمالا قوانین کنترل صادرات را با فراهم کردن درایوهای هارد دیسک به هواوی نقض کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز گزارش کرد مشتری که دولت آمریکا به آن اشاره کرده، شرکت هواوی تکنولوژیز بوده است که در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار دارد و صادرات محصولات آمریکایی و بعضی از اقلام ساخت کشورهای خارجی دیگر به این شرکت چینی، بدون دریافت مجوز ویژه ممنوع است.

طبق اظهارنامه شرکت سیگیت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، سیگیت این هشدار را در نامه وزارت بازرگانی به تاریخ ۲۹ اوت دریافت کرده است.

در این اظهارنامه آمده است: این شرکت فروش درایوهای هارد دیسک را مشمول مقررات صادراتی آمریکا نمی دانسته و آن طور که وزارت بازرگانی مدعی است، قوانین را زیر پا نگذاشته است.

در اظهارنامه سیگیت، به نام مشتری اشاره نشده است. یک منبع آگاه به رویترز گفت: سیگیت یک سال پیش، فروش به هواوی را متوقف کرد. شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی هواوی در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانیهای امنیت ملی، در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، سیگیت در دوبلین ایرلند مستقر است و در کالیفرنیا دفتر مرکزی دارد. این شرکت اعلام کرده است با وزارت بازرگانی آمریکا همکاری می کند و به دنبال حل این مسئله است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 فروردین 1402 بیت‌کوین رکورد زد
برای نخستین بار در جهان صورت گرفت؛ اختصاص یک رایانه کوانتومی به تحقیقات پزشکی
وقتی می‌میریم چه اتفاقی می‌افتد؟ «زندگی پس از زندگی» از نگاه واقعیت مجازی
وبگردی