کد خبر: ۳۱۶۷۱
|
۱۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

شارژ یک هواپیمای برقی با یک وانت!

برای اولین بار در جهان، یک هواپیمای الکتریکی توسط یک وانت پیکاپ فورد مدل F-۱۵۰ Lightnings شارژ شد.

به گزارش «نبض فناوری»، آی‌ای اعلام کرد، رمی اوکتای(Remy Oktay) دانشجوی مهندسی آمریکایی یک دوره آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشت و در حال آماده شدن برای راه اندازی اولین پرواز الکتریکی جهان است که یک وسیله نقلیه الکتریکی قدرت آن را تامین می‌کند.

اوکتای در تاریخ ۱۹ نوامبر در یک بازی فوتبال آمریکایی طی یک پرواز با این هواپیمای الکتریکی از فراز زمین بازی خواهد گذشت. وی برای انجام این کار، باید بین دو منطقه‌ای پرواز کند که هیچ ایستگاه شارژی در هیچ یک از فرودگاه‌های مسیر در مسافت ۲۴۰ کیلومتری وجود ندارد.

بنابراین هواپیمای برقی باید سه بار شارژ شود. البته یک بسته باتری ۲۱ کیلووات ساعتی همراه دارد، اما طبق مقررات هوانوردی فدرال تنها حدود یک ساعت زمان پرواز خواهد داشت و پس از آن باید فرود بیاید.

بنابراین اوکتای تصمیم گرفت از وانت فورد استفاده کند و این وانت برقی را به یک ژنراتور قابل حمل تبدیل کند تا این مشکل برطرف شود.

وی اعلام کرد: ما هواپیمای برقی را با موفقیت با دو وانت مجزا شارژ کردیم و با انجام چند آزمایش اکنون از این فرآیند شارژ اطمینان داریم.

خودروی F-۱۵۰ Lightning فورد تا ۹.۶ کیلووات قدرت دارد که نشان داده شده است که یک ویدیو پروژکتور را برای نمایش یک فیلم سینمایی به راحتی تامین می‌کند. با این حال، این اولین بار است که نیروی مورد نیاز یک هواپیمای برقی را تامین می‌کند.

اوکتای می‌گوید: به منظور کمک به انجام این پرواز در حین بازی فوتبال در ۱۹ نوامبر و ثبت این رویداد، گروهی از مالکان فورد F-۱۵۰ را جمع‌آوری کرده‌ایم. ما برای شارژ مجدد هواپیما به دو خودرو نیاز داریم که هر کدام در دو فرودگاه از چهار فرودگاه واقع در مسیر توقف کنند، زیرا هواپیما سریع‌تر از یک وانت پرواز می‌کند.

وی افزود: امیدواریم هر وانت شارژ کننده یک پشتیبان داشته باشد. پس در مجموع ما به دنبال چهار وانت فورد هستیم.

اوکتای در یک مصاحبه گفت: ما چهار وانت فورد داریم که متعهد شده‌اند این سفر را با ما انجام دهند. دلیل اینکه ما چهار نفر را انتخاب کردیم این است که باید دو تیم از رانندگان داشته باشیم، زیرا هواپیما سریع‌تر از وانت‌ها حرکت می‌کند.

اطمینان حاصل شده است که باتری هواپیما در این فرآیند هرگز کمتر از ۵۵ تا ۶۰ درصد شارژ نشود و البته هر شارژ مجدد ۱.۵ ساعت طول می‌کشد.

گفتنی است که یک مبدل وانت را به هواپیما متصل می‌کند و منبع تغذیه جریان متناوب وانت را به جریان مستقیم برای هواپیما تبدیل می‌کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان رالی بیت‌کوین آغاز می‌شود؟
وبگردی