کد خبر: ۳۱۸۹۱
|
۲۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

سخت‌افزارهای کاربردی در صنایع در 12 حوزه فناورانه توسعه یافت

حوزه سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، از جمله حوزه های فناورانه‌ای که طی سال های اخیر با استفاده از توان بومی و دانش تخصصی داخلی در مسیر توسعه یافتگی قرار گرفته، است.

به گزارش «نبض فناوری»، عرصه‌ای که با حمایت‌های صورت گرفته در حال حاضر میزبان 1 هزار و 726 مجموعه دانش‌بنیان است و محصولات تولیدی آنها را به بازار داخلی رونق داده است. مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با حمایت از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در تلاش است تا کشور را از مزایای این تولیدات بهره‌مند کند.

در همین راستا از تولید محصولات باکیفیت ایران‌ساخت در 12 حوزه فناورانه «سخت افزارهای الکترونیکی و رایانه ای»، «میکروالکترونیک »، «مدارهای الکترونیکی»، «تولید»، «انتقال»، «توزیع»، «ماشین‌های الکتریکی»، «الکترونیک قدرت»، «اندازه گیری و ابزاردقیق»، «سامانه های کنترل و اتوماسیون صنعتی»، «تجهیزات ارتباطی، مخابراتی، اویونیک و هوافضا» و «لیزر و فوتونیک» حمایت می کند.

حوزه سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک از جمله عرصه‌هایی است که از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها بهر‌ه‌مند شده و توسعه یافته است. حوزه‌ای که با استفاده از تولیدات در مرز دانش به بلوغ رسیده و نیاز بازار داخلی را پاسخ داده است. این اتفاق هم به کمک شرکت‌های دانش بنیان و خلاقی محقق شده که به این حوزه ها ورود کرده‌ و با تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف، صنایع را از این تولیدات بهره‎‌مند کرده‌اند.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 فروردین 1402 بیت‌کوین رکورد زد
برای نخستین بار در جهان صورت گرفت؛ اختصاص یک رایانه کوانتومی به تحقیقات پزشکی
وقتی می‌میریم چه اتفاقی می‌افتد؟ «زندگی پس از زندگی» از نگاه واقعیت مجازی
وبگردی