کد خبر: ۳۱۹۶۲
|
۰۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۶

شرکت‌های خلاق و نوآور استحقاق حمایت حداکثری را دارند

یک نماینده مجلس ضمن تاکید بر حمایت حداکثری از صنایع نرم و خلاق گفت: شرکت‌های خلاق مسیری معقول و مبتکرانه به سمت پیشرفت و آینده ای روشن هستند که استحقاق توجه و حمایت حداکثری را دارند.

به گزارش «نبض فناوری»، علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم از حوزه انتخابیه مسجد سلیمان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در عنوان کرد: ما در ایران اسلامی از آغاز تا کنون دستاوردهای قابل تحسین فراوانی در حوزه های مختلف، فرهنگی، ادبی و دینی کسب کرده‌ایم. بدون شک اگر بخواهیم بر برخی چالش‌ها به ویژه در حوزه اقتصاد غلبه کنیم باید با نگاهی درون زا و با تکیه بر همین جوانان برومند، نخبه و فناور، برنامه خود را پیش ببریم. در این مسیر مقام معظم رهبری نیز تاکید بر حمایت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان و خلاق داشته و دارند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اکوسیستم دانش‌بنیان و زیست‌بوم صنایع نرم و خلاق برای رشد روز افزون، به بسته‌های حمایتی و پشتیبانی نیاز دارد، افزود: ما در مجلس تلاش کرده‌ایم که از طریق قانون‌گذاری حداکثر حمایت قانونی لازم را برای این شرکت‌ها فراهم کنیم. قانون جهش تولید دانش‌بنیان و قانون تسهیل تولید در این راستا تصویب و پس از تایید شورای نگهبان ابلاغ شد. در بودجه نیز تلاش خوبی صورت گرفت که مبالغ خوبی به این شرکت‌ها تخصیص داده شود.

ورناصری با اشاره به نیازمندی‌های مختلف شرکت‌های خلاق، دانش‌بنیان و استارتاپها بیان کرد: اگر این شرکت‌ها در مسیر خود به حمایت قانونی بیشتری نیاز داشته باشند، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری می‌تواند با مطرح کردن آن در مجلس، این دغدغه‌ها را بازتاب دهد و قطعاً نمایندگان هر چه در توان دارند برای تصویب قوانین کارآمدتر به کار خواهند گرفت.

وی ادامه داد:هماهنگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، مسیر میانبر علمی همین تلاش و کوشش جوانان برومندی است که سعی دارند از دریچه فناوری به مشکلات کشور بنگردند و برای آنها چاره جویی کنند.

این عضو قوه مقننه افزود: در مناطق مختلف کشور نیز باید به داشته‌‎ها و استعدادهای آن ناحیه توجه بیشتری شود. معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری تا کنون اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. البته در خوزستان و شهری همچون مسجد سلیمان، پتانسیل‌های بالای مانند گیاهان دارویی، کشاورزی، صنعت و معدن وجود دارد که می‌تواند موضوع فعالیت شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در صورت حضور شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در آن خطه از کشور نیز ما هر اقدامی که در چهارچوب قانون لازم باشد برای حمایت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری، به کار خواهیم بست.

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
وبگردی