کد خبر: ۳۱۹۷۵
|
۰۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰

کالیبراسیون دانش‌بنیان‌ها دقت در اندازه‌گیری را ارتقا داد

تجزیه و تحلیل درمراکز صنعتی، بیمارستانی و آزمایشگاهی نیاز به داده های دقیقی دارد که توسط کالیبراسیون ممکن می شود.

کالیبراسیون دانش بنیان ها دقت در اندازه گیری را ارتقا داد

به گزارش «نبض فناوری»، سمیه ابراهیمی، عضو هیات مدیره شرکت فراسنجش سازان گلستان با اشاره به این که اندازه گیری به طور مستقیم بر روی کیفیت محصول و یا نمونه ای که به وسیله اندازه گیری و کنترل می شود تأثیرگذار است، گفت: اولین مرحله برای تضمین کیفیت یک محصول نمونه که توسط روش اندازه گیری کنترل می شود، تضمین کیفیت نتیجه اندازه گیری است که این امر توسط کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری محقق خواهد شد.

کالیبراسیون دانش بنیان ها دقت در اندازه گیری را ارتقا داد

جلوگیری از خسارت در صنایع

اگر داده هایی که در مراحل مختلف بازرسی و آزمایش که از دستگاه های اندازه گیری حاصل می شود، دقیق و درست نباشد، مبنای تجزیه و تحلیل درمراکز صنعتی، درست نبوده و مسلما این مراکز را به بیراهه کشانده و حتی در بسیاری از موارد موجب خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد.

بر همین اساس کالیبراسیون دقت دستگاه های سنجش را مورد ارزیابی قرار می دهد تا خطا از بین رود.

ایجاد اعتماد همگانی در سطح جامعه در فرآیندهای تجاری، خدماتی و بهداشتی، ایجاد بستر و فرهنگ قانون مداری جهت حفظ حقوق و جلوگیری از ضرر و زیان در تبادلات بازرگانی با سایر کشورها از جمله مهم ترین مزیت های کالیبراسیون است.

اشتغالزایی و صرفه جویی اقتصادی

این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: تاکنون 5 فرصت شغلی به صورت مستقیم ایجاد و از طریق خدمات ارائه شده کمک شده است تا در مجموعه های دیگر نیز اشتغالزایی توسعه یابد.

مهم ترین اتفاقی که پس از کالیبراسیون رقم می خورد صرفه جویی اقتصادی است که مجموعه ها می توانند به آن دست یابند و مشخصا دوباره کاری از سیستم حذف می شود.

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی