کد خبر: ۳۲۰۳۱
|
۰۴ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

از هر 10 آیفون فروخته شده توسط اپل، 7 دستگاه مجهز به پنل OLED سامسونگ است

هرچند سامسونگ پنل 80 میلیون آیفون 14 را تولید می‌کند، سهم ال جی و BOE به ترتیب 20 و 6 میلیون واحد است.

به گزارش«نبض فناوری»سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان است. هرچند بسیاری این شرکت را با گوشی‌های آن می‌شناسند، اما غول مستقر در کره جنوبی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این بخش‌ها Samsung Display نام دارد که وظیفه آن توسعه و تولید فناوری‌های پنل است. سامسونگ علاوه بر خود، برای بسیاری از رقبایش از جمله اپل، نمایشگرهایی با این برند تولید می‌کند. حالا گفته شده که نمایشگر 7 دستگاه از 10 آیفون فروخته شده، توسط سامسونگ تولید شده است که از برتری این شرکت در تجارتش حکایت دارد.

مقایسه واحدهای عرضه شده سامسونگ، ال جی و BOE

سامسونگ انتظار دارد تا 80 میلیون نمایشگر از مجموع 120 میلیون واحد آن را به اپل عرضه کند. نزدیک‌ترین رقیب آن، ال جی دیسپلی (LG Display) است که انتظار می‌رود حدود 20 میلیون واحد عرضه کند، در حالی که سهم BOE فقط 6 میلیون واحد خواهد بود.

همچنین در حالی که سامسونگ پنل‌های OLED هر چهار مدل را عرضه می‌کند، ال جی پنل‌های LTPS مدل معمولی 6.1 اینچی و LTPO مدل پرو مکس 6.7 اینچی و BOE ففط پنل LTPS آیفون معمولی 6.1 اینچی را تامین می‌کنند.

نمایشگرهای OLED از جمله گران‌ترین قطعات مورد استفاده در آیفون محسوب می‌شوند. با در نظر گرفتن تمام این موارد، این نتیجه دست پیدا می‌کند که سامسونگ نیز از فروش هر گوشی آیفونی سود می‌برد. با این حال، این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که غول کوپرتینویی در بازار گوشی‌های هوشمند پریمیوم بر تمام رقبای خود برتری دارد.

منبع: دیجیاتو

برچسب ها: آیفون اپل سامسونگ
ارسال نظرات
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی