کد خبر: ۳۲۰۴۷
|
۰۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۶

Pangeos اولین شهر شناور غول‌پیکر!

«PIERPAOLO LAZZARINI» با طراحی‌های جاه‌طلبانه غریبه نیست، ولی جدیدترین اثر مفهومی او کشتی غول‌پیکری را نشان می‌دهد که احتمالاً با هرچه از کشتی‌ها انتظار دارید، متفاوت است. این کشتی با شکلی شبیه به یک لاک‌پشت عظیم‌الجثه در قالب یک شهر متحرک طراحی شده که Pangeos نام دارد و می‌تواند به بزرگ‌ترین سازه شناور جهان تبدیل شود و در عربستان قرار بگیرد.

به گزارش «نبض فناوری»، Lazzarini که از Pangeos به‌عنوان یک ترایات (Terayacht) یاد می‌کند، می‌گوید نام آن را از روی ابرقاره «پانگه‌آ» الهام گرفته که چندصد میلیون سال قبل در کره زمین وجود داشته است. این کشتی بزرگ احتمالاً ابعادی در حدود ۵۵۰ در ۶۱۰ متر خواهد داشت.

Pangeos اولین شهر شناور غول‌پیکر!

بدنه این کشتی از فولاد ساخته خواهد شد و می‌تواند میزبان حداکثر ۶۰ هزار نفر باشد. «پانگئوس» شامل هتل‌ها، مراکز خرید، پارک‌ها، چند فرودگاه و بندر، ویلاهای لوکس و هر آن‌چیزی خواهد بود که برای حفظ یک جامعه شناور روی آب لازم است.

Pangeos اولین شهر شناور غول‌پیکر!

طبیعی است که کشتی با این اندازه به نیروی زیادی برای حرکت کردن نیاز خواهد داشت و لاتزارینی هم موتورهای پیشرفته HTS یا «ابررسانای دمای بالا» را برای آن در نظر گرفته است. هر‌کدام از این موتورهای برقی می‌توانند تقریبا ۱۷,۰۰۰ اسب بخار توان ایجاد کنند و سرعت حرکت را به ۹.۲ کیلومتر بر ساعت برسانند.

Pangeos اولین شهر شناور غول‌پیکر!

توان مورد نیاز شهر هم توسط پنل‌های خورشیدی و سازه‌های باله‌شکل این کشتی تأمین می‌شود که انرژی دریا را از طریق نوعی سیستم مولد انرژی موجی دریافت می‌کند و آن را به اشکال مختلف درمی‌آورد. لاتزارینی پیش‌بینی‌هایی هم درباره هزینه ساخت این شهر شناور داشته است.

او تخمین می‌زند که هزینه ساخت این کشتی حدود ۸ میلیارد دلار باشد. به‌زودی قرار است یک پروژه جذب سرمایه برای پیاده‌سازی این طرح راه‌اندازی شود. لاتزارینی همچنین می‌گوید که برای استفاده از پانگئوس به یک کارخانه کشتی‌سازی جدید نیاز است و عربستان سعودی می‌تواند بهترین گزینه برای ساخت این مرکز باشد. با توجه به این که عربستان پروژه جاه‌طلبانه دیگری به‌نام The Line را شروع کرده، شاید از این پروژه هم در این کشور استقبال شود.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 12 بهمن 1401 خطر ریزش بیت‌کوین نزدیک است؟
وبگردی