کد خبر: ۳۲۱۹۲
|
۱۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

نام سیستم عامل هدست واقعیت ترکیبی اپل به xrOS تغییر پیدا کرد

اپل نام سیستم عامل هدست واقعیت ترکیبی خود را از realityOS به xrOS تغییر داده است.

به گزارش«نبض فناوری»اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اپل در بهار آینده از هدست واقعیت ترکیبی خود رونمایی خواهد کرد. اکنون در گزارش‌هایی گفته شده که غول کوپرتینویی نام سیستم عامل این دستگاه را به xrOS تغییر داده است که در گزارش‌های قبلی به RealityOS یا rOS اشاره شده بود.

گورمن در ادامه توضیح می‌دهد که حروف XR در xrOS مخفف واژه واقعیت توسعه یافته (Extended Reality) است که هم به واقعیت افزوده و هم به واقعیت مجازی مربوط می‌شود. براساس شایعات، هدستی که اپل روی آن کار می‌کند، مانند هولولنز مایکروسافت «واقعیت ترکیبی» خواهد بود، یعنی از قابلیت‌های واقعیت افزوده و مجازی پشتیبانی می‌کند. واقعیت افزوده چیزی که کاربر در دنیای واقعی می‌بیند را تقویت می‌کند، در حالی که واقعیت مجازی یک تجربه کاملاً دیجیتالی است.

قابلیت‌های هدست واقعیت ترکیبی اپل

هدست اپل

این تغییر نام زمانی انجام شده که اپل در حال آماده شدن برای عرضه هدست واقعیت ترکیبی خود است که انتظار می‌رود سال 2023 عرضه شود. دقیقاً مانند سایر محصولات غول فناوری از جمله اپل تی‌وی و اپل واچ، این دستگاه دارای سیستم عامل خاص خود خواهد بود و همچنین یک نسخه اختصاصی از اپ استور برای آن توسعه داده خواهد شد.

همانطور که قبلاً نیز گفته شده بود، این هدست دارای نسخه‌های جدیدی از برنامه‌های موجود مانند Maps و Messages خواهد بود که برای تجربه واقعیت مجازی/واقعیت افزوده طراحی شده‌اند. اپل همچنین در حال ایجاد یک کیت توسعه نرم افزار است تا بتوان برنامه‌های شخص ثالث را برای این هدست ایجاد کرد.

علاوه بر تایید تغییر نام، در گزارش بلومبرگ همچنین توضیح داده شده که یک شرکت صوری به نام Deep Dive LLC نام xrOS را در چندین کشور ثبت کرده است. اپل اغلب از شرکت‌های صوری استفاده می‌کند تا علامت‌های تجاری محصولات آینده خود را بتواند مخفیانه ثبت کند.

 
منبع: دیجیاتو
ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی