کد خبر: ۳۲۲۱۰
|
۱۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

شایعه حذف توییتر از اپ استور | از جنگ جلوگیری می‌شود؟

کمی پیش متوجه شدیم که اپل قصد دارد توییتر را از اپ استور حذف کند، ایلان ماسک هم که جدیدا توییتر را خریداری کرده است، نگران این موضوع بود. ماسک با تیم کوک، مدیر عامل اپل، دیداری داشته و گفته که حذف توییتر از اپل استور تنها یک سوتفاهم بوده است. واضح است که اپل هرگز به انجام این کار فکر نمی‌کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، ماسک در ماه گذشته، توییتر را با قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرد. او این پیشنهاد را برای اولین بار در 14 آوریل ارائه کرد ولی کمی بعد عقب‌نشینی کرد. ولی سرانجام آن را خرید. او در آن زمان به شدت نگران تعداد بالای حساب‌های توییتری بود که توسط ربات‌ها کنترل می‌شدند.

ماسک کارکنان زیادی را اخراج کرد و سپس از کارمندان شرکت‌های خودش در توییتر استفاده کرد. او به کاربران اعلام کرد که تنها با پرداخت 8 دلار در ماه، می‌توانند تیک تایید دریافت کنند. کاربران پس از احراز هویت، به یکی از تیک‌ها که شامل تیک طلایی برای شرکت‌ها، تیک خاکستری برای افراد دولتی و تیک آبی برای افراد مشهور یا غیرمشهور است، مجهز می‌شوند.

ولی کمی پیش متوجه شدیم که اپل قصد دارد توییتر را از اپ استور حذف کند، ایلان ماسک هم که جدیدا توییتر را خریداری کرده است، نگران این موضوع بود. ماسک با تیم کوک، مدیر عامل اپل، دیداری داشته و گفته که حذف توییتر از اپل استور تنها یک سوتفاهم بوده است. واضح است که اپل هرگز به انجام این کار فکر نمی‌کرد.

ایلان ماسک پس از اینکه توییتر را خریداری کرد، به خود عنوان طرفدار آزادی بیان داده بود. سپس چندین حساب توییتری که ساسپند شده بودند را به صاحبان حساب برگرداند؛ که شامل دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالت متحده، است.

نشر اطلاعات نادرست درباره کرونا نیز دیگر در توییتر ممنوع نیست. در پی همین اقدام، کمیسیون اتحادیه اروپا (EC) به مالک توییتر هشدار داد که باید از انتشار محتوای حاوی سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست بپرهیزد. در غیر این صورت، ایلان ماسک مجبور می‌شود جریمه سنگینی به اتحادیه بپردازد.

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا برای بازار داخلی، کمی بعد با ماسک تماسی گرفت و در ادامه گفت که مالک توییتر اکنون موافقت کرده است که از این قانون تبعیت کند؛ در تنیجه انتشار هرگونه محتوای تنفرآمیز در فضای توییتر ممنوع خواهد بود.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی