کد خبر: ۳۲۲۷۳
|
۱۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰
صالحی عنوان کرد

30 فناوری منتخب رونمایی‌ می‌شود

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار با رونمایی از 30 فناوری منتخب گفت.

به گزارش «نبض فناوری»، پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت و با بیان این‌که از 30 فناوری منتخب رونمایی می‌شود، عنوان کرد: در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین بزرگ‌ترین رویداد پژوهشی و فناورانه کشور، به حوزه اقتصاد دانش‌بنیان نگاهی ویژه دارد.

صالحی، از توجه ویژه این دوره از نمایشگاه به بخش دانش‌آموزی و دانشجویی گفت و ادامه داد: امسال نگاهی ویزه به حوزه دانش آموزی داشته ایم و طی همکاری خوبی که با وزارت آموزش پرورش صورت گرفت، زمینه برای حضور و مشارکت بخش‌های دانش‌آموزی در این رویداد فراهم شد. ضمن این‌که 20 آذرماه زنگ پژوهش و فناوری در مدارس نواخته خواهد شد.

وی، با اشاره به ایجاد بستری برای مشارکت تمامی فعالان زیست‌بوم پژوهش و فناوری، عنوان کرد: در بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار، 27 دانشگاه، 34 پارک علم و فناوری، 13 پژوهشگاه، 5 مرکز رشد حضور دارند.

صالحی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی عنوان کرد: تستا یک رویداد ریورس پیچ و محلی برای تعامل فناوران و بخش های دولتی و خصوصی است تا ضمن ارائه توانمندی‌های فناورانه، سازمان‌ها و صنایع بتوانند نیازشان را رفع کنند.

صالحی: 30 فناوری منتخب رونمایی‌ می‌شود

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به حضور 10 دستگاه و شرکت در نمایشگاه تستا گفت: در این نمایشگاه، ۵۰۰ نیاز فناورانه مطرح خواهد شد و نمونه محصولی که قرار است ساخته شود در این نمایشگاه حضور دارد.

صالحی ادامه داد: اولین دوره تستا با هدف استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران با دعوت از ۱۲ تیم از ۵ کشور برای ارایه نیازهای فناورانه کشور و تناظریابی میان نیازمندی‌ها و فناوران و همچنین تسهیل در بهم‌رسانی میان آن‌ها برگزار می‌شود.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از برگزاری در طول نمایشگاه گفت و ادامه داد: این کارگاه‌های آموزشی، از موضوعات فناورانه تا تجاری را در برمی‌گیرد. در این نمایشگاه همچنین سعی شده است رویکرد و نگاه آینده پژوهانه و آینده‌نگارانه داشته باشیم و بر همین اساس، در این نمایشگاه غرفه هایی در حوزه فناوری‌های پیشرفته و نو از جمله هوش مصنوعی متاورس و ... حضور دارند.

وی با اشاره به جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده گفت: با شعار دانشمندان و سرآمدان علمی، پیشران پژوهش و فناوری، این رویداد 24 آذرماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ارتباط جامعه با صنعت و جشنواره اندیشمندان جوان گفت: بیست و هشتمین نشست مدیرلت ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور با حضور معاونین و مدیران پژوهش وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی برگزار می شود. همچنین به ظرفیت علوم انسانی و علوم پایه توجهی ویژه صورت گرفته و تلاش شد ارتباط جامعه دانشگاه و صنعت شکل تازه‌ای بگیرد. امضای قرارداد با دانشگاه ها و سازمان ها و وزارتخانه ها در سال گذشته ۳۹۹۳ میلیارد ریال بوده که در تلاش هستیم تا این رقم به میزان قابل توجهی برسد.

دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت 19 تا 22 آذزماه همزمان با بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور در سالن های ۴۰ خلیج فارس، میلاد وA40 نمایشگاه بین‌المللی میزبان علاقمندان است.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 12 بهمن 1401 خطر ریزش بیت‌کوین نزدیک است؟
وبگردی