کد خبر: ۳۲۵۶۹
|
۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۱

برگزاری آیین تودیع و معارفه معاونان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

مراسم تودیع و معارفه جمعی از مدیران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش «نبض فناوری»، در این نشست که با حضور روح‌الله دهقانی معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات مدیران پیشین، معاونان و مدیران جدید به معرفی و بیان برنامه‌های خود پرداختند.

حمید ذوالفقاری رئیس پیشین مرکز فناوری‌های راهبردی و معاون جدید نوآوری و تجاری‌سازی فناوری با اشاره به زحمات و تلاش‌های محمدحسین بهشتی معاون سابق نوآوری و تجاری‌سازی معاونت اظهار کرد: امیددارم با بهره‌مندی از تجربیات دکتر بهشتی، به خوبی بتوانیم اولویت‌های راهبردی محوله از سوی معاون محترم علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان را تحقق ببخشیم. همچنین، طی این سال‌ها دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده است که برای حفظ و پیشبرد آن با همکاری تمامی بخش‌ها، گام برداریم.

میثم فرج‌الهی سرپرست مرکز فناوری‌های راهبردی نیز ضمن تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه توسعه فناوری‌های راهبردی عنوان کرد:اعتقاد قلبی من این است که فناوری و نوآوری، صرفاً یک جز از اقتصاد دانش‌بنیان نبوده بلکه یک بعد اساسی و مهم این اقتصاد است. چنین نگرش و رویکردی می‌بایست در ذهن و باور مدیران کشور نهادینه شود؛ عرصه اقتصاد دانش‌بنیان، امروز با توجه به شرایط کشور، اولویت‌ها و تأکیدات مقام معظم رهبری، برای توسعه مستلزم حرکتی فراتر از کار عادی، و انجام حرکات و اقداماتی جهادی است که این مهم، باید به دست جهادگران تلاش‌گر در عرصه علم و فناوری صورت بگیرد. امیدواریم بتوانیم در این مسیر کاری جهادی صورت بدهیم.

محمد خاکساری رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی در این مراسم با اشاره به نقش راهبردی رسانه‌ و توسعه ارتباطات نوآورانه در ترویج گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد: اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در شناخت جامعه از اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان، حرکت به سوی حمایت از فناوری و نوآوری، ایفاگر نقشی اجتناب‌ناپذیر و راهبردی است. می‌باید بار دیگر و به معنای واقعی، با رسانه آشتی کنیم و در مسیر ترویج فرهنگ و گفتمان واقعی این اقتصاد، از همراهی، هم‌دلی و ایده‌های نوآورانه تمامی همکاران استقبال، و دست یاری‌طلبی‌ام را به سویشان دراز می‌کنم.

وی، با تأکید بر ضرورت شفاف‌سازی و آگاهی بخشی در مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به کمک تولیدات محتوایی اثربخش و کیفی، عنوان کرد: در دوره جدید، مبنا و مسیر حرکت مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی، تولیدات اثرگذار و نوآورانه است تا ضمن آگاهی بخشی به جامعه نسبت به توانمندی‌ها، دستاوردها و اقداماتی که فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری در حال انجام هستند، نسبت به مقابله با فضاسازی‌های منفی اقدامی اثرگذار صورت بگیرد. این امر نیاز مند رویکرد کنش‌گرانه و دغدغه‌مند روابط‌عمومی است و در این راستا از تمامی زیرساخت‌های رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی بهره خواهیم برد.

محمدرضا کاشفی نیشابوری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه در این حوزه عنوان کرد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان طی این سال‌ها به ظرفیت بسیار خوبی در سرمایه‌های انسانی رسیده است که با بهره‌مندی از این ظرفیت و تجربیات حاصله، به سوی توسعه ظرفیت‌ها حرکت کنیم. قطعا بهره‌مندی از اندوخته‌های مدیران قبلی در تعامل و همراهی ستادها و معاونت‌ها در پیشبرد این هدف و تسهیل مسیر پیش رو تاثیری شگرف خواهد داشت.

هاشم آقازاده دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری در حوزه اقتصاد دانش بنیان نیز از ضرورت و اهمیت تعریف سازوکارهای نوین مالی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد: موفقیت اقتصاد دانش‌بنیان، در گروی تعریف سازوکارهای نوآورانه برای تامین مالی است و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، بیانیه گام دوم انقلاب و گام‌های خوبی که پیش‌تر در این حوزه برداشته شده، مسئولیت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در این حوزه سنگین و کلیدی است.

وی افزود: رسیدن به سرمنزل مقصود و توفیق در این حوزه، نیازمند همراهی و تعامل تمامی بخش‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان است و در راستای توسعه منابع محدود مالی به منایع جدیدتر، تلاش داریم تا در راستای مردمی کردن و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، دولتی، و تعاونی‌ها حرکت کنیم. ظرفیت‌های بالقوه بسیار زیادی در تامین مالی فناورانه وجود دارد که برای تحقق آن، از تمامی بخش‌ها تقاضا می‌کنم توان و ظرفیت خود را در تحقق این مسیر به کار بسته و ما را در تحقق این مهم یاری دهند.

محمد همت سرپرست ستاد توسعه فناوری آب، اقلیم و محیط زیست نیز ضمن قدردانی از زحمات ابراهیمی دبیر پیشین ستاد فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست عنوان کرد: حوزه آب، اقلیم و محیط زیست جزو اولویت‌های راهبردی کشور به شمار می‌رود و بهره‌گیری از دانش، فناوری و نوآوری تنها راه حل موجود برای رفع چالش‌های جدی که گریبان‌گیر این حوزه‌ها است، به شمار می‌رود. اقدامات خوبی در ستاد صورت گرفته است که ضمن ادامه و توسعه آن‌ها، تلاش می‌شود تا با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص، شناخت اولویت‌ها و بهره‌گیری از فناوری و نوآوری‌ها، گام‌های مهمی در ارتقای حوزه آب، اقلیم و محیط زیست برداشته شود.

در این نشست همچنین از زحمات محمدحسین بهشتی معاون نوآوری و تجاری‌سازی سابق، حسین اسفندیاری معاون پیشین توسعه مدیریت و جذب سرمایه، نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست تقدیر شد.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی