کد خبر: ۳۲۵۷۲
|
۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۷
خانه‌های خلاق و نوآوری|

توسعه زیست بوم صنایع خلاق یک گام به جلو برداشت

با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه خلاق، زمینه برای توسعه فعالیت‌های اشتغال، آفرینی و تبدیل ایده به محصول با محوریت خانه خلاق و نوآوری ایلام فراهم شد.

به گزارش «نبض فناوری»، خانه خلاق و نوآوری ایلام در راستای توسعه‌ی فعالیت‌های علمی، اشتغال و کارآفرینی، تجاری سازی و همچنین آموزش و مشاوره، تفاهم نامه با پژوهش‌سرای دانش آموزی فرهیختگان استان منعقد کرد.

این تفاهم‌نامه به منظور توسعه همکاری‌ها و مشارکت در زمینه فعالیت‌های تجاری‌سازی، علمی، اشتغال و کارآفرینی، آموزش و مشاوره و افزایش تعاملات بین بخشی از سوی شهریار رستمی مدیر خانه خلاق و نوآوری ایلام ایلام و سید سعداله نبوی‌نژاد مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فرهیختگان ایلام امضا شده است.

شناسایی، نیازسنجی، طراحی، تدوین و اجرای دوره‌های آموزشی-ترویجی به صورت حضوری و الکترونیکی، برگزاری رویدادها و تورهای فناوری متناسب با نیازهای واحدهای فناور در سطوح مختلف، شناسایی افراد نوآور، ایده‌پرداز و خوش‌فکر و حمایت از آن‌ها در راستای تشکیل و راه‌اندازی کسب و کارهای استارتاپی و نوپا، از محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.

همچنین همکاری و مشارکت در زمینه فرهنگ‌سازی و توسعه اطلاع‌رسانی، ایجاد نمایشگاه دستاوردهای واحدهای فناور، بهره‌مندی از توانمندی‌های فناوری، پژوهشی و امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و فضای فیزیکی، ارائه خدمات تسهیل‌گری، مشاوره و راهبری برای واحدهای فناور و همکاری در ارائه فعالیت‌های فرهنگی و … از جمله موارد همکاری در این تفاهم‌نامه است.

خانه خلاق و نوآوری ایلام با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در سال 1400 تاسیس و راه اندازی شد تا زیرساختی برای توسعه زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق استان باشد و در زمینه تبدیل ایده‌های خلاق به محصول و خدمت نقش آفرینی کند.

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی