کد خبر: ۳۲۵۷۳
|
۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۵

برترین‌های «جشنواره طراحی صنعتی ایران» معرفی می‌شوند

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از برگزاری اختتامیه دومین دوره «جشنواره طراحی صنعتی ایران» خبر داد.

به گزارش «نبض فناوری»، حمید ذوالفقاری سرپرست معاونت نوآوری و تجاری­سازی فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش­بنیان ریاست جمهوری با بیان این‌که برگزیدگان دومین جشنواره طراحی صنعتی ایران در آیین اختتامیه این رویداد معرفی و تقدیر می‌شوند، ادامه داد: این رویداد یکشنبه 4دی‌ماه سال جاری در خانه فناوری و نوآوری صادراتی ایران‌ساخت برگزار می‌شودتا ضمن معرفی برگزیدگان این دوره، بستری برای ترغیب و تشویق شرکت‌ها و صاحبان محصولات دانش‌بنیان به ارتقای طراحی محصولات فراهم شود.

ذوالفقاری با بیان این‌که در زمان ثبت نام جایزه، 147 محصول از 108 شرکت مشارکت کردند، ادامه داد: دومین دوره جایزه طراحی صنعتی ایران در حوزه‌های «تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی»، «تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی»، «طراحی داخلی نوآوری و فناوری (ویژه شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری، فضای کار اشتراکی و...)» ، «آموزش، ورزش، سرگرمی» و «صنایع دستی و بسته بندی» برگزار شد.

وی در ادامه درخصوص جوایز این دوره عنوان کرد: در اختتامیه برترین های هر 5 حوزه معرفی و علاوه بر تقدیر از ایشان، با همراهی صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی به رتبه های برتر شرکت‌های دانش بنیان هر یک از حوزه‌ها اعطا خواهد شد؛ رتبه اول یک میلیارد تومان، رتبه دوم ۷۵۰ میلیون تومان و رتبه سوم ۵۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

ذوالفقاری درباره فرآیند داوری‌ها عنوان کرد: این فرآیند در چهار مرحله ارزیابی اولیه، داوری سریع، داوری کامل مستندات و نهایتا ارزیابی حضوری برترین‌ها انجام شد. در داوری حضوری، 15 طرح شاخص در نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاهی مورد ارزیابی نهایی قرار گرفتند.

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده در این سال‌ها حمایت بلاعوض برای طراحی صنعتی و ساخت دمو نمایشگاهی از معاونت علمی و فناوری و حمایت بلاعوض از ثبت طراحی صنعتی و وام نمونه‌سازی برای ارتقا و طراحی مجدد محصولات دانش‌بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی برای این امر نیز پیش‌بینی شد.

گفتنی است، جایزه طراحی صنعتی ایران برنامه اصلی ترویجی مرکز طراحی ایران است که دومین دوره آن با همراهی و همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برگزار شد.

اختتامیه این دوره روز یکشنبه 4دی‌ماه امسالدر خانه نوآوری و فناوری ایران سالن 37A نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد. ضمناً امکان بازدید از نمایشگاه محصولات برتر این دوره برقرار خواهد بود.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی