کد خبر: ۳۲۶۳۵
|
۰۴ دی ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰

تسلا تولید را متوقف کرد؟

تسلا روز شنبه طبق یک اطلاعیه داخلی و دو نفر از افراد مطلع از این موضوع، تولید در کارخانه شانگهای خود را به حالت تعلیق درآورد و برنامه قبلی را برای توقف بیشتر کارها در این کارخانه در هفته آخر دسامبر به اجرا گذاشت.

به گزارش «نبض فناوری»، این خودروساز آمریکایی شیفت صبح را لغو کرد و به همه کارگران در موفق‌ترین مرکز تولید خود گفت که می‌توانند تعطیلات خود را شروع کنند اما این شرکت دلیلی ارائه نکرد.

رویترز در اوایل این ماه گزارش داد که غول خودروهای الکتریکی قصد دارد تولید مدل Y در کارخانه را از ۲۵ دسامبر تا اول ژانویه متوقف کند. این تعلیق در میان موج فزاینده عفونت‌ها پس از آنکه چین در اوایل ماه جاری سیاست‌های ضد کووید صفر خود را کاهش داد، اتفاق می‌افتد که اقدامی ناگهانی بود که مورد استقبال کسب‌وکارها و افراد قرار گرفت اما در کوتاه‌مدت به شدت فعالیت‌های تجاری را مختل کرد.

یکی از این افراد گفت که کارگران تسلا و تامین کنندگان آن نیز به عنوان بخشی از این موج بیمار شده‌اند و چالش‌هایی را برای عملیات در هفته گذشته ایجاد کرده‌اند. تسلا همچنین با افزایش سطح موجودی به عنوان دومین بازار بزرگ خود با رکود مقابله می‌کند.

کارخانه شانگهای در هفته گذشته بر ساخت مدل‌هایی برای صادرات متمرکز شده است. رویترز گزارش داده است که تعلیق مونتاژ مدل Y در پایان ماه بخشی از کاهش تولید برنامه‌ریزی شده حدود ۳۰ درصدی در ماه برای پرفروش‌ترین مدل تسلا، در کارخانه شانگهای خواهد بود.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی