کد خبر: ۳۲۶۴۹
|
۰۵ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۳

توسعه ظرفیت تولید بزرگترین کارخانه تراشه سامسونگ

سامسونگ الکترونیکس با وجود پیش‌بینی‌هایی که از وقوع رکود اقتصادی شده است، قصد دارد ظرفیت تولید بزرگترین کارخانه نیمه رسانای خود را در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، این اقدام سامسونگ برخلاف تصمیم رقیبان تراشه سازی این شرکت کره جنوبی است که در بحبوجه کاهش تقاضا و اشباع موجودی، سرمایه‌گذاری‌های خود در ظرفیت تولید را تعدیل کرده‌اند.

تحلیلگران می‌گویند استمرار برنامه‌های سرمایه‌گذاری سامسونگ، احتمالا به این شرکت کمک خواهد کرد پس از بهبود تقاضا، سهم بیشتری در بازار تراشه‌های حافظه تصاحب کند و قیمت سهام این شرکت تقویت شود.

روزنامه "سئول اکونومیک دیلی" به نقل از منابع صنعتی آگاه، نوشت: سامسونگ قصد دارد ظرفیت تولید کارخانه پی ۳ در پئونگ-تائک را با افزایش ظرفیت ویفرهای ۱۲ اینچی برای تراشه حافظه DRAM، توسعه دهد. همچنین قصد دارد ظرفیت تولید تراشه که با استفاده از فناوری چهار نانومتری تولید می‌شود را افزایش دهد.

کارخانه پی ۳ که تولید تراشه‌های حافظه فلش ناند پیشرفته را امسال آغاز کرد، بزرگترین کارخانه تراشه سازی سامسونگ است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت در اکتبر اعلام کرد برخلاف گرایش گسترده‌ای که در صنعت برای کاهش تولید وجود دارد، این شرکت تصمیم ندارد تولید تراشه را کاهش دهد تا تقاضای میان مدت و بلندمدت را تامین کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی