کد خبر: ۳۲۶۵۴
|
۰۵ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

اصلاح شخصیت با تغییر دست‌خط امکان‌پذیر است

یک گرافولوژیست گفت: با تکرار یک عمل ابتدا تغییراتی در ذهن ایجاد می‌شود و فرد نیاز می‌بیند که آن عمل را هربار تکرار کند؛ این مسئله به صورت ناخودآگاه در شخصیت فرد تأثیر می‌گذارد.

به گزارش «نبض فناوری»، محمود محجوب، با اشاره به تغییر شخصیت به واسطه اصلاح دست‌خط، اظهار کرد: همان‌گونه‌که دست‌خط می‌تواند نمایانگر ویژگی‌های اخلاقی و شخصیت افراد باشد، رابطه عکس این قضیه نیز وجود دارد.

وی افزود: امروزه در کشورهای عربی اصلاح شخصیت به واسطه تغییر دست‌خط بسیار مورد توجه قرار گرفته و پیرامون این مسئله مباحث بسیاری مطرح شده است.

این گرافولوژیست ادامه داد: درواقع هر عملی که به طور مستمر و با تمرین زیاد انجام شود، قطعاً می‌تواند در روحیه و شخصیت افراد تأثیراتی اعمال کند؛ بنابراین امکان تغییر شخصیت با تکرار عادت وجود دارد.

وی تصریح کرد: با تکرار یک عمل ابتدا تغییراتی در ذهن ایجاد می‌شود و فرد نیاز می‌بیند که آن عمل را هربار تکرار کند و این مسئله به صورت ناخودآگاه در شخصیت فرد تأثیر می‌گذارد.

محجوب اشاره کرد: با توجه به این مسئله به کمک دست‌خط نیز می‌توان برخی از ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری افراد از جمله بی‌نظمی یا اعتماد به نفس را تحت تأثیر قرار داد.

وی در رابطه با نحوه تغییر شخصیت به واسطه اصلاح دست‌خط گفت: زمانی‌که فردی بی‌نظم را به گونه‌ای آموزش دهیم که بتواند با نظم و رعایت قواعد بنویسد و فاصله بین‌کلمات، اندازه سطرها و نقطه‌گذاری را رعایت کند به مرور زمان به این الگو برای نوشتن عادت خواهد کرد.

این گرافولوژیست افزود: در ابتدا ممکن است برای فردی بی‌نظم صحیح نوشتن کار دشواری باشد، اما با تمرین و تکرار به مرور زمان این نحوه نوشتن در ذهن وی جای می‌گیرد و قطعاً روی رفتار شخص نیز تأثیر می‌گذارد.

وی در همین رابطه ادامه داد: زمانی که شخصی مجبور باشد عملی مانند نوشتن را هر روز با نظم تکرار کند قطعاً در زندگی نیز نظم پیدا خواهد کرد و به موجب این مسئله از نظر ذهنی نیز استرس و اضطراب خود را کنار خواهد گذاشت.

محجوب با اشاره به شباهت دست‌خط و نقاشی، گفت: ممکن است بسیاری از افراد شنیده باشند که با کمک تحلیل نقاشی کودکان می‌توان به شخصیت آن‌ها پی برد.

وی تصریح کرد: اصولاً کودکانی که کوچک نقاشی می‌کنند، محافظه کار بوده و همواره احساس می‌کنند که مورد ایراد یا انتقاد قرار گرفته‌اند؛ البته معمولاً نقاشی کودکان در شرایط مختلف، متفاوت است. در دست‌خط نیز همین موضوع مطرح است و می‌توان با در نظر گرفتن و تغییر میزان فشار دست و نحوه تحریر کلمات اعتماد به نفس افراد را تحت تأثیر قرار داد؛ البته زمانی که تغییری در دست‌خط اعمال می‌شود، باید به طور مستمر تکرار شود تا در ذهن تثبیت و تأثیرگذار باشد.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی