کد خبر: ۳۲۶۵۸
|
۰۵ دی ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰

نتایج تست بنچمارک جدید برای سامسونگ گلکسی S23 اولترا منتشر شد

طی چند هفته گذشته، گوشی‌های گلکسی S23، گلکسی S23 پلاس و گلکسی S23 اولترا برای چندین نوبت در وبسایت گیک‌بنچ رویت شدند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد؛ امتیازات بنچمارک با عملکرد مورد انتظار برای تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 به‌طور دقیق مطابقت نداشتند. در واقع سامسونگ همچنان روی بهینه‌سازی گوشی‌های پرچم‌دار آینده خود کار می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، با نزدیک شدن به موعد عرضه این گوشی‌ها، بررسی عملکرد سامسونگ گلکسی S23 اولترا در زمینه تست پردازش چند هسته‌ای نسبت به سایر گوشی‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 اقدامی جالب‌ توجه به‌نظر می‌رسد. بر اساس آخرین نتیجه بنچمارک گلکسی S23 اولترا، این گوشی موفق به کسب امتیاز 5179 در تست پردازش چند هسته‌ای شده است. این رقم بالاترین امتیاز کسب شده توسط پرچم‌دار سامسونگ تا به امروز محسوب می‌شود.

البته چنان‌چه عملکرد واقعی دستگاه ناامیدکننده باشد؛ در این‌صورت اعداد و ارقام تست بنچمارک نیز هیچ‌گونه ارزشی نخواهند داشت. بنابراین در مقطع کنونی توصیه می‌شود که چندان هیجان‌زده نشده و نسبت به صحت و سقم این اطلاعات با دیده تردید نگاه کنید. چنان‌چه توجه خود را روی گوشی گلکسی S23 متمرکز نموده‌اید؛ در این‌صورت توصیه می‌شود تا انتظارات خود را هرچه بیش‌تر کاهش دهید؛ چرا که در حال حاضر تمامی بنچمارک‌های لو رفته از گلکسی S23 به کسب امتیازات نزدیک‌تر به گوشی‌های خانواده گلکسی S22 اشاره دارند.

این پدیده احتمالا از آنجا ناشی می‌شود که اندازه کوچکتر گلکسی S23 موجب قرارگیری فشرده‌تر اجزای داخلی در کنار یکدیگر شده و در نتیجه وجود فضای داخلی کمتر موجب کاهش سرعت و بهره‌وری دفع گرما نسبت به مدل‌های گلکسی S23 پلاس و گلکسی S23 اولترا خواهد شد. در حال حاضر امتیازات کسب شده توسط مدل پایه گلکسی S23 در مقایسه با گلکسی S23 اولترا چند صد واحد کمتر است.

نتایج تست بنچمارک جدید برای سامسونگ گلکسی S23 اولترا منتشر شد

کارشناسان امیدوارند که گلکسی S23 میان فاکتورهای عملکرد و شارژدهی باتری توازن مناسبی را ایجاد نماید. با این‌حال تا پیش از معرفی رسمی خانواده گلکسی S23 پیرامون هیچ چیز نمی‌توان با قطعیت اظهارنظر کرد. با توجه به کارآیی گوشی‌های سری گلکسی S22، گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 انتظار می‌رود که گلکسی S23 نیز از عملکردی فوق‌العاده برخوردار باشد. چنین ادعایی به‌طور نسبی از این شایعه ناشی می‌شود که تمامی مدل‌های خانواده گلکسی S23 از ورژن سفارشی و اورکلاک شده تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 استفاده خواهند کرد.

کارشناسان امیدوارند که تمرکز سامسونگ بر مقوله تراشه به اندازه‌ای باشد که موجب کاهش مدت شارژدهی باتری نشود. گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 به لطف استفاده از تراشه اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 تولید شده توسط کمپانی TSMC از شارژدهی باتری بسیار مناسبی برخوردار هستند و عدم تکرار این موفقیت در مدل‌های گلکسی S23، گلکسی S23 پلاس و گلکسی S23 اولترا برای سامسونگ شرم‌آور خواهد بود. حداکثر عملکرد پردازشی این گجت‌ها احتمالا به اندازه‌ای است که اکثر مشتریان در استفاده روزمره خود هرگز به آن احتیاج پیدا نخواهند کرد.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی