کد خبر: ۳۲۶۶۷
|
۰۶ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰
درخواست صنف فناوران رایانه:

کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت که فعالان حوزه آی تی سال‌هاست این درخواست را مطرح کرده‌اند که کالای فناوری از مالیات معاف شود.

به گزارش «نبض فناوری»، محمدرضا فرجی تهرانی، اظهار کرد: کالای آی تی در خیلی از کشورهای در حال توسعه از مالیات و مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، چراکه این محصولات مربوط به توسعه و آموزش هستند.

وی افزود: در بین کشورهای توسعه یافته اروپایی نیز حتی هلند که بالاترین مالیات را دارد، اما کالای آی تی در این کشور هم از مالیات بر ازش افزوده معاف هستند.

فرجی با بیان اینکه کالاهای آی تی به پیشرفت جامعه، زیرساخت سازمان‌ها و توسعه علم کمک می‌کند، اظهار کرد: در ایران که ماخذ واردات آن پنج درصد است، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده رقم هنگفتی است. اگر دولت این کالا را به عنوان سوبسید از مالیات معاف کند، به این صنف کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فقط در تهران بیش از ۳۰۰۰ عضو جوازدار دارد و عده‌ای هم بدون جواز کار می‌کنند، تصریح کرد: نرخ سود واحدهای صنفی بین یک تا دو درصد است. شاید در عمده فروشی‌ها تا چهار درصد هم باشد. این در حالی است که این صنف حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد به دولت مالیات پرداخت می‌کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی