کد خبر: ۳۲۶۷۰
|
۰۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

چین به مکان پنجم در رده‌بندی تراکم رباتیک رسید

سرمایه‌گذاری‌ عظیم چین در رباتیک صنعتی، این کشور را در رده‌بندی جهانی تراکم رباتیک بالا برده و برای اولین بار بالاتر از آمریکا قرار داده است.

به گزارش «نبض فناوری»، چاینا دیلی اعلام کرد، کارشناسان می‌گویند تحقیق و توسعه ، ساخت و به کار گیری ربات‌ها به عنوان شاخص‌هایی برای سنجش نوآوری علمی و فناوری یک کشور استفاده شده است. صنعت رباتیک رو به رشد کشور چین یک نقش با اهمیت فزاینده در تحول هوشمند بخش تولیدی این کشور ایفا می‌نماید.

بر اساس گزارش رباتیک ۲۰۲۲ ، چین بدون شک بازار رباتیکی با سریع‌ترین میزان رشد را در جهان دارد و از سال ۲۰۱۶ بالاترین میزان ربات‌های عملیاتی را داشته است. تعداد ربات‌های عملیاتی صنعتی به نسبت تعداد کارگران در صنایع تولیدی چین در سال گذشته به نسبت ۳۲۲ واحد در ازای هر ۱۰هزار نفر پرسنل کاری رسید که این کشور را در رده پنجم جهانی قرار داد.

بر اساس این گزارش ، تراکم رباتیک یکی از شاخص‌های کلیدی به کار گیری اتوماسیون در صنایع تولیدی در سطح جهان است. میانگین جدید تراکم رباتیک جهانی به ۱۴۱ ربات در ازای هر ۱۰ هزار نفر پرسنل کاری افزایش یافته است که بیش از دو برابر رقم شش سال پیش است.

رشد سریع چین نشان دهنده قدرت سرمایه گذاری این کشور تا الان است اما این کشور هنوز فضای زیادی برای اتوماسیون دارد. در سال ۲۰۲۱ پنج کشور اول جهان در زمینه اتوماسیون در صنایع تولیدی کشورهای کره جنوبی ، سنگاپور ، ژاپن ، آلمان و چین بودند. در همین حال تراکم رباتیک در کشور آمریکا از ۲۵۵ واحد در سال ۲۰۲۰ به ۲۷۴ واحد در سال ۲۰۲۱ رسیده است و این کشور از رده هفتم افول کرده و در رده نهم جهانی قرار گرفته است.

منبع/ ایرنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی