کد خبر: ۳۲۶۸۸
|
۰۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۱

استقبال مشروط وزیر ارتباطات از اینترنت ماهواره‌ای

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سه هزار روستا هنوز به اینترنت متصل نیستند که از طریق اینترنت ماهواره ای می توان آن‌ها را به اینترنت متصل کرد، گفت: ما از فعال شدن اپرتوارهایی که اینترنت را به شکل ماهواره‌ای ارائه می‌دهند استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قواعد سرزمینی (landing right) ما را بپذیرند.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ما از فعال شدن اپرتوارهایی که اینترنت را به شکل ماهواره‌ای ارائه می‌دهند استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قواعد سرزمینی (landing right) ما را بپذیرند. هم اکنون هم اپراتورهایی هستند که از اینترنت ماهواره‌ای برای فعال شدن اینترنت در روستا خدمات می‌دهند.
وی خاطر نشان کرد: سه هزار روستا هنوز به اینترنت متصل نیستند که با این اقدام می‌توان آن‌ها را به اینترنت متصل کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در مدت اخیر، مصرف ترافیک بین‌المللی اپراتورها کاهش یافته اما با توجه به استفاده روز افزون کاربران از سکوهای داخلی مجموع ترافیک داخل و بین الملل کشور نسبت به پیش از محدودیتها افزایش یافته است. محل درآمد اپراتورها هم فقط ترافیک بین‌الملل نیست، بلکه از محل تماسهای صوتی و ترافیک داخل هم درآمد دارند.

ارسال نظرات
تفاهم نامه همکاری بنیاد رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا امضا شد؛ تفاهم‌ نامه همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا به امضا رسید.
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال، رشد ۶ درصدی درآمد «رتاپ» در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
وبگردی