کد خبر: ۳۲۷۱۶
|
۰۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۰

شارژر فوق‌سریع NIO رونمایی شد

اطلاعات ارائه شده نشان می‌دهد شرکت NIO از سیستم شارژر ۵۰۰ کیلوواتی قادر است یک خودروی برقی را در عرض ۱۲ دقیقه از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ کند.

به گزارش «نبض فناوری»، NIO از یک سیستم شارژ جدید برای باتری‌های EV رونمایی کرده است که شارژ فوق سریع ۵۰۰ کیلوواتی را ارائه می‌دهد و می‌تواند یک خودروی برقی را در عرض ۱۲ دقیقه از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ کند. این سیستم شارژ جدید برای خودروهای برقی غیر از NIO نیز در دسترس خواهد بود و می‌تواند همه خودروهای الکتریکی را با حداکثر جریان خروجی 660A شارژ کند.

شرکت تولیدکننده اعلام کرده است که حداکثر ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا ۸۰ درصد شارژ خودروهای برقی ۴۰۰ ولتی تکمیل شود در حالی که برای مدل‌های ۸۰۰ ولتی این مدت زمان ۱۲ دقیقه است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این شارژر ۵۰۰ کیلوواتی خودروهای ۸۰۰ ولتی را سریع‌تر از خودروهای ۴۰۰ ولتی شارژ می‌کند.

شارژر فوق‌سریع ذکر شده دارای صفحه‌نمایش ۱۵.۶ اینچی و فناوری خنک‌کننده مایع است. این باعث می‌شود تا وزن کابل شارژ به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا کند و کاربران بتوانند به راحتی با یک دست با آن کار کنند. شارژر جدید ۵۰۰ کیلوواتی از مارس ۲۰۲۳ در دسترس خواهد بود.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی