کد خبر: ۳۲۷۱۹
|
۰۹ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

اپل وابستگی‌اش به فاکسکان را کاهش می‌دهد؛ Luxshare هم تولیدکننده آیفون 15 پرو مکس می‌شود

ظاهراً مشکلات فاکسکان، تأمین‌کننده و تولیدکننده اصلی آیفون باعث شده است تا اپل به‌دنبال کاهش وابستگی‌اش به آن باشد. در همین راستا، گزارشی مدعی شده است که آیفون 15 اولترا یا پرو مکس را دو شرکت می‌سازند: فاکسکان و Luxshare.

به گزارش«نبض فناوری» ظاهراً مشکلات فاکسکان، تأمین‌کننده و تولیدکننده اصلی آیفون باعث شده است تا اپل به‌دنبال کاهش وابستگی‌اش به آن باشد. در همین راستا، گزارشی مدعی شده است که آیفون 15 اولترا یا پرو مکس را دو شرکت می‌سازند: فاکسکان و Luxshare.

با این اقدام، اپل برای تولید قدرتمندترین آیفون دیگر وابستگی کامل به فاکسکان نخواهد داشت، بنابراین اگر فاکسکان با مشکلاتی مانند شیوع کرونا یا اعتراضات کارگری روبه‌رو شود، همچنان اپل می‌تواند بخشی از نیاز بازار را تأمین کند.

اپل تولیدکنندگان آیفون 15 پرو مکس را افزایش می‌دهد

وابستگی کامل به فاکسکان برای تولید مدل‌های گران‌قیمت آیفون، باعث شد تا اپل با کاهش فروش و درآمد در ماه‌های پایانی 2022 مواجه شود. بنابراین انتقال بخشی از خطوط تولید این محصولات به شرکت‌های دیگر، اقدامی منطقی خواهد بود.

ماه گذشته میلادی تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» مدعی شد که شرکت‌های Luxshare و پگاترون نزدیک به 10 درصد سفارش‌های تولید آیفون 14 پرو و پرو مکس را از فاکسکان گرفته‌اند. حالا گزارش جدید ترندفورس می‌گوید که این اقدام در راستای تنوع‌بخشیدن به تأمین‌کنندگان اپل صورت گرفته است.

فاکسکان در ماه اکتبر به علت شیوع کرونا در چین و البته کارخانه‌اش در ژنگژو، با مشکلات زیادی روبه‌رو شد، تا حدی که ظرفیت تولید آن به‌طور چشمگیری کاهش یافت. علاوه‌براین، تأمین‌کنندگان چینی با کمبود نیروی کار دست‌وپنجه نرم می‌کنند و البته کرونا دوباره در این کشور شیوع پیدا کرده است. بنابراین تنوع‌بخشیدن به تأمین‌کنندگان اقدامی منطقی خواهد بود.

با توجه به مشکلات خط تولید و البته وضعیت نامناسب اقتصادی در جهان، ترندفورس پیش‌بینی می‌کند که در فصل اول 2023 تنها 47 میلیون آیفون روانه بازار شود که 22 درصد از مدت مشابه سال 2022، کمتر است.

درنهایت بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که طبق شایعات، اپل می‌خواهد فاصله میان مدل‌های استاندارد و پرو را افزایش دهد، به همین دلیل شاید سال آینده میلادی گوشی آیفون 15 پرو مکس با نام آیفون 15 اولترا از راه برسد.

منبع:دیجیاتو

ارسال نظرات
وزیر ارتباطات در نشست با استاندار آذربایجان غربی تأکید کرد: پوشش پایدار و باکیفیت ارتباطی ۸۶ درصد روستاهای استان
با برگزاری تور عکاسی روایت پیشرفت صورت می گیرد؛ تبیین دستاوردهای وزارت ارتباطات از طریق جشنواره «همه جا در دسترس»
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال؛ رشد درآمد نماد بورسی «رتاپ» در آبان ماه سال جاری
وبگردی