کد خبر: ۳۲۷۲۰
|
۰۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

شبیه ساز برخورد سیارکی با زمین معرفی شد [+خسارات برخورد سیارک به ایران]

با شبیه ساز برخورد سیارکی با زمین به هر نقطه از زمین که می‌خواهید حمله کنید. برای استفاده از این شبیه‌سازی می‌توانید از وب‌سایت Neal.fun استفاده کنید.

به گزارش«نبض فناوری»وب‌سایت Neal.fun با یک تکنولوژی جالب و هیجان‌انگیز شبیه ساز برخورد سیارکی با زمین را در قالب یک ابزار کاربردی ارائه داده است. چندهزار سیاره در منظومه شمسی وجود دارد که هرکدام ویژگی‌ها و زیبایی‌های منحصر‌به‌فرد خود را دارند. چیزی که ذهن اهالی نجوم را درگیر خود کرده است، برخورد این سیارک‌ها با زمین است که موضوعی جنجالی بوجود آورده است.

حال اما با ابزار جدید وب‌سایت Neal.fun می‌توانید به هرکدام از این سیارک‌ها حمله کنید و آنها را نابود کنید. برای این منظور، مشخصات و ویژگی‌های هر سیارک در این وب‌سایت گنجانده شده است.

شبیه ساز برخورد سیارکی با زمین معرفی شد

وب‌سایت Neal.fun به‌تازگی از ابزار جدیدی رونمایی کرده است که می‌تواند اثر سیارک‌ها در برخورد با کره زمین را شبیه‌سازی کند. برای انجام این شبیه‌سازی کافیست به این وب‌سایت بروید و بعد نوع، اندازه، سرعت و زاویه برخورد سیارک مدنظر خود را انتخاب کنید. سپس از روی نقشه نقطه‌ای را برای محل برخورد معین کنید و روی گزینه Lanuch Asteroid بزنید.

در ادامه وب‌سایت به شما نشان می‌دهد که اگر چنین سیارکی به زمین برخورد می‌کرد، چه اتفاقی می‌افتد. ابتدا می‌توانید اندازه و عمق دهانه برخوردی و میزان انرژی منتشرشده را ببینید. سپس اندازه و اثر گوی آتشین، موج شوک، سرعت باد و زلزله حاصله به شما نشان داده می‌شود.

شبیه سازی برخورد سیارکی با زمین معرفی شد

این وب‌سایت همچنین حقایق جالبی را درباره سناریوی فرضی این برخورد به شما ارائه می‌کند. برای مثال نشان می‌دهد که برخوردی با مؤلفه‌های مدنظر شما به‌طور میانگین هر چند سال یک‌بار ممکن است اتفاق بیفتد. همچنین معادل انرژی حاصل از این برخورد در واحد TNT نشان داده می‌شود.

«نیل آگاروال»، سازنده این وب‌سایت درباره این شبیه‌ساز می‌گوید:

«من با تماشای فیلم‌هایی مثل Deep Impact و Armageddon بزرگ شدم و همیشه می‌خواستم ابزاری بسازم که اجازه بدهد سناریوی برخورد سیارک مدنظر خود را به تصویر بکشم. فکر می‌کنم این ابزار می‌تواند برای هر کسی که در ذهنش عاشق سناریوهای خیالی است، جذاب باشد. محاسبات ریاضی و فیزیک این شبیه‌سازی مبتنی بر مطالعات علمی دکتر «گرت کالینز» و دکتر «کلمنس رومپف» ساخته شده است که هر دو روی برخورد سیارک‌ها تحقیق کرده‌اند.

شبیه‌سازی برخورد سیارک به ایران

ما در تکراتو برای تجربه این ابزار جدید، شبیه سازی برخورد یک سیارک را با مقادیر مشخص در تصویر زیر با تهران انجام دادیم. شما می‌توانید نوع، جنس، ابعاد، جهت و سرعت شهاب سنگ را به طور دستی تنظیم کنید.

شبیه سازی برخورد سیارکی با زمین معرفی شد؛ هر جایی که دوست دارید را منفجر کنید!

نتیجه کار در قالب ترکیبی از تصویر و اطلاعات جزئی در سمت راست تصویر به نمایش درآمده است. با اسکرول کردن این بخش به سمت پایین آمار دقیقی از میزان خسارت وارده در اثر برخورد شهاب‌سنگ ارائه می‌شود.

شبیه سازی برخورد سیارکی با زمین معرفی شد؛ هر جایی که دوست دارید را منفجر کنید!

منبع: تکراتو

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی