کد خبر: ۳۲۷۲۹
|
۰۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

قانون ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا توسط کنگره ابلاغ شد

قانون ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا تصویب شد. به نظر می‌رسد محدودیت‌های بیشتری برای تیک‌تاک در راه باشد.

قانون ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا توسط کنگره ابلاغ شد

به گزارش«نبض فناوری» ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا توسط واحد اجرائیات مجلس نمایندگان این کشور ابلاغ شد. چندی پیش خبری منتشر کردیم که سنای آمریکای در نظر دارد تا استفاده ار اپلیکیشن تیک تاک را در آمریکا ممنوع کند.

این تصمیم به دلیل نگرانی‌های دولت آمریکا مبنی‌بر جاسوسی بودن این شبکه اجتماعی گرفته شد. آمریکا معتقد بود که تیک تاک به عنوان یک شبکه اجتماعی که توسط چینی‌ها توسعه داده شده است، ممکن است ابزاری جاسوسی برای این کشور باشد. تیک تاک نیز بارها و بارها عنوان کرده بود که این ادعا نادرست است و درصدد رفع ابهامات برآمد. اما در نهایت موفق نشد.

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا تصویب شد

طبق بیانیه شاخه اجرایی مجلس نمایندگان آمریکا، استفاده از اپ تیک‌تاک در تمام دستگاه‌های مدیریت شده توسط نمایندگان ممنوع است. به گزارش رویترز، این اقدام مشابه قانونی است که به زودی اجرایی می‌شود و استفاده از اپ مذکور را در تمام دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کند. مدیر ارشد اداری مجلس آمریکا در پیامی به تمام قانون‌گذاران و کارمندان اعلام کرد تیک‌تاک به دلیل چند مشکل امنیتی ریسک بالایی دارد و به همین دلیل باید آن را از تمام دستگاه‌هایی که توسط مجلس استفاده می‌شود، پاک کرد.

قانون جدید در حقیقت آخرین حلقه از زنجیره فعالیت‌هایی است که دولت‌های ایالتی آمریکا برای ممنوعیت تیک‌تاک در دستگاه‌های دولتی انجام داده‌اند. تا هفته گذشته ۱۹ ایالت به‌طور رسمی استفاده از این اپ چینی را در دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده بودند. دلیل این امر نیز نگرانی‌هایی درباره استفاده دولت چین از این اپ برای ردیابی شهروندان آمریکایی اعلام شده بود.

منبع:تکراتو

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی