کد خبر: ۳۲۷۷۸
|
۱۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

اپل کدام محصولات خود را در سال ۲۰۲۲ به فراموشی سپرد

شرکت اپل تولید برخی از محصولات محبوب خود را متوقف و با آنها خداحافظی کرد تا محصولات و گجت‌های جدید را جایگزین آنها کند.

به گزارش «نبض فناوری»، سال 2022 یکی از سال‌هایی بود که دستگاه‌های زیادی در آن معرفی شدند و درنهایت کمپانی‌ها و تولیدکنندگانی همچون شرکت اپل نیز تولید برخی از محصولات محبوب خود را متوقف و با آنها خداحافظی کرده تا جایی برای گجت‌های جدید باز کنند.

در ادامه به دستگاه‌ها و گجت‌هایی که شرکت فناوری فناوری آمریکایی چندملیتی اپل در سال 2022 با آن‌ها خداحافظی کرد و آنها را به فراموشی سپرد، خواهیم پرداخت.

آیفون 11 و عصر بدون پشتیبانی از 5G

سال 2019 بود که آیفون 11 در جهان معرفی شد، ارزان‌ترین گزینه در وب‌سایت اپل برای آیفونی با نمایشگر تقریباً بدون حاشیه بود. به‌غیر‌از مدل‌های آیفون SE، این دستگاه آخرین گوشی اپل با نمایشگر LCD و بدون پشتیبانی از 5G بود.

اپل کدام محصولات خود را در سال ۲۰۲۲ به فراموشی سپرد

در‌حال‌حاضر، تمام آیفون‌های فروخته‌شده توسط این شرکت، از شبکه 5G پشتیبانی می‌کنند و دارای نمایشگر OLED هستند (به‌جز SE) و یک نسخه معمولی (مینی یا پلاس) را نیز به کاربران ارائه می‌کنند.

آی‌پاد برای همیشه رفت!

شرکت اپل در سال 2022 درنهایت بدون انتشار به‌روزرسانی جدیدی برای چندین سال، با آی‌پاد تاچ خداحافظی کرد. اما علاوه بر صرفاً متوقف‌کردن تولید جدیدترین آی‌پاد تاچ، این شرکت، پس از گذشت بیش از 20 سال، هیچ محصول آی‌پاد دیگری را نمی‌فروشد. بنابراین، یکی از انقلابی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌هایی که اپل تاکنون تولید کرده، اکنون بازنشسته شده است.

اپل کدام محصولات خود را در سال ۲۰۲۲ به فراموشی سپرد

اپل واچ 3

سال 2017 بود که اپل واچ سری 3 معرفی شد، اولین پوشش این شرکت با شبکه LTE بود. ساعت هوشمند ا‌پل بسیار سریع‌ بود و همچنین مدت عمر طولانی و بادوام باتری آن یکی از ویژگی‌های چشمگیر این گجت بود.

اپل کدام محصولات خود را در سال ۲۰۲۲ به فراموشی سپرد

اکنون تولید این ساعت متوقف شده است. اپل همچنین پیش از توقف تولید ا‌پل واچ سری 3، تولید اپل واچ سری 4، سری 5 و سری 6 را نیز متوقف کرده بود. به همین منظور در سال نو سه ا‌پل واچ جدید با ویژگی‌های متفاوت، جایگزین اپل‌واچ‌های بازنشسته شدند، این اپل‌واچ‌ها شامل سری‌های ا‌پل واچ SE جدید، ا‌پل واچ اولترا و ا‌پل واچ سری 8 هستند.

اپل تی‌وی HD

Apple TV HD در سال 2015 کار خود را در دنیای گجت‌های فناوری‌ آغاز کرد و از تراشه A8 با معماری 64 بیتی استفاده می‌کرد. در طول عمر خود، این ستاپ باکس شاهد چندین تغییر در ریموت خود بود. اما پس از اینکه اپل در پایان سال 2022 یک Apple TV 4K جدید را در دو اندازه مختلف معرفی کرد، دوران HD در کمپانی اپل به‌طور کامل پایان پذیرفت.

اپل کدام محصولات خود را در سال ۲۰۲۲ به فراموشی سپرد

بااین‌حال، ستاپ باکس HD همچنان از tvOS 16 پشتیبانی می‌کند. بنابراین، هرچند ا‌پل دیگر آن را نمی‌فروشد، اما در راستای سهولت و راحتی کاربرانش، آنها همچنان می‌توانند از تمام برنامه‌ها و خدمات موجود این شرکت دراین گجت استفاده کنند.

کمپانی اپل قطعا اهداف خاصی در سال جاری خواهد داشت و قصد دارد با شیوه متفاوتی وارد بازار تجاری جدید شود، به همین منظور احتمال دارد تا در ماه‌های آینده نیز این شرکت فناوری با محصولات دیگری نیز خداحافظی کند. در راستای همین اتفاق نیز دستگاه‌ها وگجت‌های متنوعی در طول سال 2023 توسط این شرکت معرفی خواهند شد.

منبع/ تسنیم

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی