کد خبر: ۳۲۷۸۵
|
۱۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

رخنه‌های اطلاعاتی پرهزینه‌تر می‌شوند

میانگین هزینه رخنه اطلاعات در سال ۲۰۲۳ از پنج میلیون دلار فراتر خواهد رفت.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت اکرونیس با بررسی اطلاعات بیش از ۷۵۰ هزار اندپوینت (دستگاه‌های متصل به یک شبکه تجاری) در سراسر جهان، مدعی شد میانگین هزینه رخنه اطلاعاتی در سال ۲۰۲۳ از پنج میلیون دلار فراتر خواهد رفت.

همچنین محققان اکرونیس پیش بینی می‌کنند موارد رخنه اطلاعاتی افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. تهدید ایمیل‌های مخرب و فیشینگ بر مبنای سال به سال، ۶۰ درصد افزایش یافت.

بعلاوه، حملات مهندسی اجتماعی در چهار ماه آخر سال گذشته و اکنون، حدود سه درصد از کل حملات را تشکیل می‌دهند. کلمات عبور لو رفته یا به سرقت رفته و اطلاعات دیگر ورود به سیستم، عامل نیمی از وقایع امنیت سایبری در نیمه اول سال ۲۰۲۲ بود.

در سه ماهه سوم سال میلادی گذشته، نسبت حملات فیشینگ به حملات بدافزاری، ۱.۳ برابر افزایش داشت و اکنون بیش از سه چهارم حملات ایمیل (۷۶ درصد) را تشکیل می‌دهد که در مقایسه با ۵۸ درصد در نیمه اول سال افزایش داشته است.

اکثر قربانیان این حملات در آمریکا بوده‌اند اما کسب و کارها در آلمان و برزیل هم هدف حملات سنگینی قرار گرفته اند. اندپوینت‌ها در کره جنوبی، اردن و چین هم بزرگترین هدف بدافزارها بودند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، محققان با بررسی عمیق صنایع مختلفی که هدف حملات فیشینگ و ایمیلهای آلوده قرار گرفته بودند، پی بردند صنایع ساخت و ساز، خرده فروشی، املاک و مستغلات، خدمات حرفه‌ای و مالی، اصلی‌ترین اهداف این حملات بوده‌اند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی