کد خبر: ۳۲۸۰۰
|
۱۳ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

کارت قرمز کره جنوبی به تسلا

کره‌جنوبی تسلا را به دلیل اغراق در محدوده رانندگی خودروهای الکتریکی ۲.۲ میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، کره جنوبی اعلام کرد که به دلیل عدم اطلاع‌رسانی به مشتریان خود در مورد برد کوتاه‌تر خودروهای الکتریکی خود در دمای پایین، ۲.۸۵ میلیارد وون (۲.۲ میلیون دلار) جریمه را برای شرکت تسلا اعمال خواهد کرد.

کمیسیون تجارت منصفانه در کره جنوبی (KFTC) گفت که تسلا در وب سایت رسمی محلی خود از ماه آگوست ۲۰۱۹ تا همین اواخر درباره برد رانندگی خودروهای خود با یک بار شارژ، مقرون به صرفه بودن سوخت آنها در مقایسه با خودروهای بنزینی و همچنین عملکرد سوپرشارژرهای خود اغراق کرده است.

کمیسیون تجارت منصفانه در کره جنوبی امروز(سه‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که برد رانندگی خودروهای برقی ایالات‌متحده در هوای سرد تا ۵۰.۵ درصد در مقایسه با تبلیغات آنلاین آنها کاهش می‌یابد. یک گروه مصرف‌کننده کره جنوبی در سال ۲۰۲۱ اظهار کرد که برد رانندگی اکثر خودروهای برقی تا ۴۰ درصد در دمای سرد زمانی که باتری‌ها نیاز به گرم کردن دارند، کاهش می‌یابد و تسلا بیشترین آسیب را متحمل می شود.

بر اساس گزارش رویترز، سال گذشته، KFTC، خودروساز آلمانی مرسدس بنز و واحد کره‌ای آن را به دلیل تبلیغات نادرست مرتبط با انتشار گاز خودروهای سواری دیزلی، به پرداخت ۲۰.۲ میلیارد وون جریمه کرد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
وبگردی