کد خبر: ۳۲۸۰۸
|
۱۳ دی ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۲
رئیس سازمان فضایی ایران:

دومین جلسه شورای عالی فضایی به‌زودی با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در آستانه برگزاری دومین جلسه شورایعالی فضایی دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور محترم و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی این شورا هستیم و این جلسه با دستور کار مشخصی بزودی برگزار خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، حسن سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران و دبیر شورایعالی فضایی در گفتگویی با اشاره به روند برگزاری جلسات شورایعالی گفت: شورای‌عالی فضایی در واقع عالی‌ترین مرجع سیاستگذاری و رسیدگی به مسائل و مباحث کلان حوزه فضایی کشور است که سال گذشته اولین جلسه آن بعد از حدود یک دهه وقفه، به ریاست حجت الاسلام رئیسی رییس محترم جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
وی افزود: جناب رئیس جمهور معمولا خودشان شخصاً پیگیر رویدادها و اجرای برنامه‌های مرتبط با بخش فضایی کشور هستند و این نشان می‌دهد که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در زمینه فضایی و تحقق برنامه‌های این حوزه به صورت جدی پیگیر بوده و دغدغه‌مند هستند.
دبیر شورایعالی فضایی تصریح کرد: سال گذشته که اولین جلسه شورایعالی برگزار شد، مصوبات بسیار خوبی در حوزه‌های مرتبط با بخش فضایی کشور برای شتابدهی به صنعت فضایی کشور داشتیم که الحمدلله در بخشهای بسیاری، مصوبات در یک سال گذشته اجرایی شده است، البته در برخی بخش‌ها به دلیل مشکلات موجود، روند اجرای مصوبات کُند پیش رفته که باید برای رفع مشکلات و تسریع در اجرای مابقی برنامه‌ها، اقدام لازم صورت بگیرد.
سالاریه اضافه کرد: هم‌اکنون در آستانه برگزاری دومین جلسه شورایعالی فضایی دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور محترم و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی این شورا هستیم و این جلسه با دستور کار مشخصی بزودی برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه شورایعالی فضایی و سازمان فضایی ایران برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت در عرصه فضایی برنامه‌های جدی و مدونی دارند، گفت: یکی از مهمترین دستورکارهای جلسه پیش‌روی شورای‌عالی فضایی بررسی نهایی برنامه ده ساله فضایی کشور است که امیدوارم با نهایی شدن این برنامه مهم و اجرایی، حرکت بخش‌های مختلف فضایی کشور هماهنگی و شتاب بیشتری پیدا کند.
پیش از این، اولین جلسه شورایعالی فضایی در دولت سیزدهم بعد از ۱۱ سال وقفه در روز ۵ آذرماه سال 1400 برگزار شده بود.

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
وبگردی