کد خبر: ۳۲۸۴۶
|
۱۵ دی ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰
نمایشگاه CES ۲۰۲۳

هوای داخل خودروی خود را تصفیه ‌کنید | رونمایی دستگاه تصفیه هوای پاناسونیک داخل خودرو

دستگاه تصفیه هوای قابل حمل جدید شرکت پاناسونیک موسوم به Nanoe X بوها و آلاینده‌ها را در همه جا از جمله داخل خودروی کاربر هنگام رانندگی تصفیه و در عین حال، خوشبو می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، ابتکاری که به خصوص در این روزهای آلودگی هوا خیلی به درد ما می‌خورد، دستگاه تصفیه هوای جدید قابل حمل شرکت پاناسونیک است که ضمن تصفیه هوا می‌تواند محیط پیرامون خود را خوش‌بو و مطبوع نیز بکند.

این شرکت در نمایشگاه CES امسال یک دستگاه تصفیه هوای قابل حمل را به نمایش گذاشته است که می‌تواند تقریباً در جا لیوانی هر خودرویی جا شود و بوها و حتی برخی از ویروس‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا را از هوا فیلتر کند.

این دستگاه از فناوری Nanoe X پاناسونیک بهره می‌برد که از رادیکال‌های هیدروکسیل استفاده می‌کند که یک مولکول دو اتمی است که در تماس با آلاینده‌ها به عنوان یک ماده شوینده عمل می‌کند تا هوا را تمیز و تصفیه کند.

هوای داخل خودروی خود را تصفیه ‌کنید | رونمایی دستگاه تصفیه هوای پاناسونیک داخل خودرو

به گفته طراحان، حدود دو ساعت طول می‌کشد تا دستگاه Nanoe X، هوای محیط داخلی یک خودرو را تصفیه کند و این کار را در حالی انجام می‌دهد که تنها حدود ۳۶ دسی‌بل صدا تولید می‌کند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که سیم این دستگاه تصفیه هوای قابل حمل را به یکی از درگاه‌های USB خودروی خود وصل کند.

پاناسونیک اولین شرکتی نیست که یک دستگاه تصفیه‌کننده قابل حمل داخل خودرو را معرفی می‌کند، اما این بازار به استثنای حضور شرکت فیلیپس، بازاری پر از برندهای بزرگ نیست. پاناسونیک هنوز اطلاعاتی درباره قیمت و زمان عرضه این دستگاه اعلام نکرده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی