کد خبر: ۳۲۸۵۸
|
۱۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

قابلیت پروکسی به واتس‌اپ اضافه شد

مدیر واتس‌اپ اعلام کرد ویژگی پروکسی به پیام‌رسان واتس‌اپ اضافه شد. او به شکل مشخص به عدم دسترسی میلیون‌ها کاربر ایرانی به واتس‌اپ اشاره کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، ‏ویل کت‌کارت، مدیر واتس‌اپ در متا اعلام کرد ویژگی پروکسی به پیام‌رسان واتس‌اپ اضافه شد. او به شکل مشخص به عدم دسترسی میلیون‌ها کاربر ایرانی به واتس‌اپ اشاره کرد.


واتس‌اپ و اینستاگرام ٣٠ شهریور در ایران فیلتر شدند. در ١٨ مهر وزیر ارتباطات شرط رفع فیلتر این دو پلتفرم را تغییر رفتار آنها اعلام کرد. در ماه گذشته نیز مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه‌ای رسمی به شرکت متا از مارک زاکربرگ خواست ظرف ١٠ روز نماینده‌ای در ایران معرفی کند. به نظر می‌رسد شرکت متا دست‌کم برای واتس‌اپ در ایران، مسیر دیگری انتخاب کرده است.

قابلیت پروکسی به واتس‌اپ اضافه شد

واتس‌اپ و قابلیت پروکسی

از سال ۲۰۱۶ تاکنون، ۷۴ کشور در سراسر جهان بیش از ۹۰۰ بار اینترنت را برای ده‌ها میلیون نفر قطع کرده‌اند. روسیه پس از حمله به اوکراین، به سرعت محدودیت‌های اینترنتی را افزایش داد. در چنین شرایطی معمولاً کاربران نمی‌توانند به تمامی سایت‌ها و اپ‌ها دسترسی کامل داشته باشند و مجبور می‌شوند از روش‌های دیگری محدودیت‌ها را دور بزنند. با وجودی که هیچ راه ساده‌ای برای برطرف کردن کامل محدودیت‌های اینترنتی به صورت کامل وجود ندارد، اما راه‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند نیاز کاربران را در چنین شرایطی مرتفع سازد.

ابزارهایی که برای دور زدن این محدودیت‌های اینترنتی و فیلترینگ به کار برده می‌شود، در حال افزایش هستند. پیام‌رسان واتس‌اپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در ماه نیز روی روش‌هایی برای دور زدن محدودیت‌ها کار می‌کند. در برخی کشورها، واتس‌اپ نقش مهمی در برقراری ارتباطات بازی می‌کند. به همین دلیل متا امکان اتصال پروکسی را به این پیام رسان اضافه کرده تا مشکل این کاربران برطرف شود.

متا تضمین می‌کند که با فعال کردن پروکسی در این پیام رسان، هیچ کس نمی‌تواند به پیام‌های کاربران دسترسی داشته باشد و تأیید کرده قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی را مورد توجه قرار می‌دهد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی