کد خبر: ۳۲۸۷۵
|
۱۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۸

تولید دست بیونیک با قابلیت لمس

یک تولید کننده دستگاه های بیونیک در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۳ میلادی از نخستین دست رباتیک با قابلیت لمس جهان به نام «ابیلیتی هند» رونمایی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، اینترستینگ انجینرینگ اعلام کرد، این دست رباتیک می تواند اشیایی که نگه می دارد را احساس کند.

ابزار مذکور یک پروتز بیونیک است و شرکت تصمیم دارد آن را برای افراد نیازمند به آن عرضه کند.

محصول مذکور نخستین دست بیونیک با قابلیت بازخورد لمسی چندوجهی است که ۴۹۰ گرم وزن دارد و در حقیقت ۲۰ درصد کمتر از وزن دست انسان است. سرعت بستن «ابیلیتی هند»(Ability Hand) ۲۰۰ میلیونم ثانیه است و به همین دلیل از هر دست بیونیکی که تاکنون در بازار عرضه شده، سریع تر است. این بدان معنا است که انگشتان دست رباتیک با سرعت صاعقه بسته می شوند تا قابلیت گرفتن اشیا با سرعت بیشتر از دست های بیونیک دیگر را به نمایش بگذارند.

علاوه بر آنچه گفته شد ربات مذکور می تواند به طور خودکار شست خود را روی شی در حال کنترل قرار دهد تا آن را با دقت بیشتری نگه دارد. این محصول ضد آب است و قدرت آن برای کنترل اشیا نیز بسیار مناسب است.

«ابیلیتی هند» با ۳۲ الگوی نگه داشتن اشیا ارائه می شود تا قابلیت کنترل شی هنگام نگه داشتن آن را بیشتر کند. با این وجود ربات طی روز از چند الگوی نگهداری ساده پیروی می کند. این الگوها با توجه به سطح کنترل مورد نیاز برای نگه داشتن شی تغییر می کنند. دست رباتیک مذکور دارای حسگرهای میوالکتریک، الکترومکانیک و یک سیستم کنترل است تا بتواند اشیای مختلف را نگه دارد.

این محصول با بیشتر مبدل های خطی، رزیستورهای حساس به نیرو، سیستم های کنترلEMG و سیستم های شناسایی الگو طرف ثالث همخوانی دارد. در کنار این موارد ابیلیتی هند بازخورد لمسی ایجاد می کند. دست رباتیک حسگرهای در سرانگشتان خود دارد که ارتعاشاتی در اندام مورد نظر ایجاد می کند این ارتعاشات به کاربر نشان می دهند چه زمان دست رباتیک شی را لمس می کند و چه میزان فشار به آن وارد می کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی