کد خبر: ۳۲۹۰۸
|
۱۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

کالسکه هوشمندی که نوزاد را می خواباند

در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۳ میلادی از یک کالسکه برقی کودکان رونمایی شد که دارای ویژگی های هوشمند متعدد و موتورهای برقی است.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، کالسکه «الا» یکی از دریافت کنندگان برنده جایزه نوآوری در این نمایشگاه است که توسط استارت آپ کانادا «گلوکس کایند» ساخته شده است.

در این ابزار هوشمند موتورهای برقی نصب شده اند. موتورهای برقی دو چرخ عقب را فعال نگه می دارند و هنگامیکه مادر یا پدر کالسکه را در سربالایی به سمت جلو می راند، کار آنها را ساده تر می کنند. همچنین موتورهای برقی مذکور قابلیت کمک ترمز را فراهم می کنند و اجازه نمی دهند کالسکه در سرازیری هنگام رد شدن از روی پستی و بلندی، کج شود.

در حقیقت اگر دستان پدر یا مادر پر باشد (مانند زمانیکه آنها بخواهند نوزاد را برای مدتی بغل کنند) کالسکه به طور خودکار در پیاده رو و با سرعتی متناسب با آنها حرکت می کند. در این وضعیت ابزار با کمک حسگرهای ۳۶۰ درجه خود پیاده رو را رصد و از هرگونه مانعی اجتناب و همزمان باردیابی موبایل کاربر در فاصله نزدیکی از او حرکت می کند.

هنگامیکه والدین برای استراحت توقف می کنند، می توان کالسکه الا را در وضعیت «تکان دادن نوزاد» قرار داد. در این حالت کالسکه به آرامی به عقب و جلو حرکت می کند و در حقیقت عملکرد آن مشابه گهواره خواهد بود. در کنار این موارد کالسکه مذکور دارای ابزاری است که سروصدای سفید ایجاد می کند تا نوزاد راحت تر بخوابد.

دیگر ویژگی های ابزار شامل ترمز برای پارک کردن، سبد زیر ابزار برای قرار دادن وسیله های مختلف و یک صندلی خودروی هوشمند برای نوپایان است.

همچنین یک آفتابگیر مخصوص نوزاد را در برابر نور خورشید محافظت می کند و دارای یک پشه بند نیز است.

علاوه بر آنچه گفته شد کالسکه به یک اپلیکیشن موبایل متصل می شود که مکان آن در تمام نقاط شهر را ردیابی می کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی