کد خبر: ۳۲۹۱۰
|
۱۹ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۵
نمایشگاه CES ۲۰۲۳

فناوری‌های یک خودرو آینده‌نگرانه در CES

فناوری‌های مربوط به یک خودروی مفهومی جدید آینده‌نگرانه با سقف گنبدی شیشه‌ای در نمایشگاه CES به نمایش در آمد.

به گزارش «نبض فناوری»، آی‌ای اعلام کرد، این وسیله نقلیه خودران دارای سقف گنبدی حباب‌مانندی است که شبیه به ماشین فضایی انیمیشن جتسون‌ها است.

خودروی مفهومی «AKXY۲» شرکت «Asahi Kasei» برای تصور آینده‌ای با حمل و نقل پایدار و متمرکز بر جامعه طراحی شده است.

شرکت سازنده‌ی این خودرو مستقر در توکیو امیدوار است که خودرو مفهومی آن تخیلات را به کار بیاندازد و جایگاه خودرو را از یک وسیله بی‌روح برای رفت و آمد به یک وسیله نقلیه اجتماعی تغییر دهد.

این شرکت تعدادی از نوآوری‌های مربوط به خودروی مفهومی خود را در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی(CES) امسال در لاس وگاس به نمایش گذاشته است.

خودرو «AKXY۲» برای اولین بار در روز ۲۵ مه ۲۰۲۲ در ژاپن به نمایش در آمد. رونمایی از آن در صدمین سالگرد شرکت «Asahi Kasei» انجام شد. این خودروی مفهومی جدید دارای فناوری‌هایی است که در جهت کاهش انتشار کربن فعالیت می‌کنند و شامل منسوجات پایدار، پلاستیک‌های مهندسی‌شده و الاستومرها می‌شوند.

طراح این خودروی مفهومی می‌گوید که ظاهر دایره‌ای خودرو نمایانگر چرخه طبیعت و هماهنگی میان انسان و محیط زیست است.

علاوه بر این او اشاره کرد که خودروی «AKXY۲» مجهز به شبکه مغناطیسی و شکاف‌ در دیواره‌ها است، به طوری که سفر با ماشین باعث ایجاد اختلال در فعالیت‌های روتین زندگی افراد نمی‌شود. شبکه و شکاف‌ها به کاربر این امکان را می‌دهد که موارد مختلفی مانند صندلی و میز را به کف و دیوار خودرو متصل کنند و فضای داخلی آن را شخصی‌سازی کنند.

AKXY۲ جامعه محور

شرکت «Asahi Kasei» توضیح می‌دهد که این خودروی مفهومی به گونه‌ای طراحی شده که سه مورد «پایداری»، «رضایت» و «جامعه» را در بر بگیرد. در حالی که معنای دو مورد اول کاملاً واضح است، «جامعه» مفهوم اصلی AKXY۲ است و به جاه‌طلبی این شرکت ژاپنی برای نشان دادن دیدگاهی در مورد آینده خودروها از منظر رابطه آنها با جامعه اشاره دارد.

این شرکت اعلام کرد پس از اینکه همه‌گیری کووید بر اهمیت وسایل نقلیه به عنوان فضاهای شخصی در طول ماه‌ها قرنطینه تاکید کرد، تصمیم گرفت بر روی یک وسیله نقلیه متمرکز بر جامعه تمرکز کند.

به منظور تحقق چشم انداز شرکت، تمام بخش نیمه بالایی AKXY۲، از جمله سقف، از یک رزین شیشه‌ای شفاف ساخته شده است که حال و هوای فضاپیمای جتسون‌ها را به همراه دارد. این بدان معناست که مسافران می‌توانند از همه جهات به بیرون نگاه کنند و این به آنها اجازه می‌دهد از فضای باز اطراف خود لذت ببرند. این شرکت می‌گوید این طراحی به مسافران این امکان را می‌دهد که احساس کنند در خانه‌ای سنتی به سبک ژاپنی هستند.

این یک نمونه خیره‌کننده از ظاهر خودروهای شخصی در آینده است. اما به نظر می‌رسد هنوز زمان زیادی تا تحقق آن‌ها وجود داشته باشد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی