کد خبر: ۳۲۹۲۵
|
۱۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۵
در آخرین گزارش فروش «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال

رشد ۴ درصدی فروش و درآمد «رتاپ» در آذرماه سال جاری

تجارت الکترونیک پارسیان با نماد «رتاپ» در بورس، فروش و درآمد آذر ماه سال جاری خود را در کدال ۲۷۷ میلیارد تومان اعلام کرد که این رقم نسبت به آبان ماه ۴.۵ درصد رشد داشته است.

رشد ۴ درصدی فروش و درآمد «رتاپ» در آذرماه سال جاری

به گزارش بخش تحلیلی نبض فناوری، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با نماد «رتاپ» در بورس تهران در آخرین گزارش منتشر شده خود در کدال توانست از فعالیت خود در زمینه شبکه پرداخت الکترونیکی، درآمد ۲۷۷ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان در آذرماه کسب کند و با توجه به درآمد ۲۶۶ میلیارد تومانی این شرکت در آبان ماه، این طور به نظر می‌رسد که این نماد بورسی توانسته است در این ماه، رشد فروش ۴.۵ درصد را به دست آورد.
لازم به ذکر است که این درآمد کسب شده از مجموع فعالیت‌هایی در زمینه درآمد حاصل از فروش شارژ تلفن همراه، اجاره دستگاه‌های کارتخوان و خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاب و همچنین کارمزد دریافتی از دارندگان آبونمان کارت اعتباری بوده است.
تجارت الکترونیک پارسیان در آذرماه توانست فقط از فروش شارژ تلفن همراه، درآمد ۱۹۴ میلیارد تومانی کسب کند و با توجه به اینکه درآمد آبان ماه این شرکت از شارژ تلفن همراه ۱۸۷ میلیارد تومان بوده است، این طور به نظر می‌رسد که این نماد بورسی در آذر ماه از این خدمت قابل ارائه ۳ درصد رشد درآمد نسبت به ماه گذشته کسب کند و در بین دیگر خدمات، شارژ تلفن همراه بیشترین درآمد این نماد بورسی بوده است.
آمار‌های این گزارش منتشر شده در کدال حاکی است که کارمزد دریافتی دارندگان آبونمان کارت اعتباری ۲.۰۵ میلیارد تومان، اجاره دستگاه‌های کارتخوان و خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاپ ۸۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان بوده است.
این نماد بورسی از ابتدای سال مالی تا پایان آذرماه توانسته است درآمد ۲.۶۵۳ میلیارد تومانی از خدمات ارائه شده خود را شناسایی کند و این درآمد در مقایسه با سال مالی گذشته می‌تواند رقم قابل توجهی باشد، زیرا درآمد شناسایی شده این شرکت در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ رقمی معادل ۳.۱۴۲ میلیارد تومان بوده و پیش‌بینی افزایش چند برابری درآمد این شرکت تا پایان سال جاری به نسبت سال ۱۴۰۰ دور از انتظار نیست.
شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با نماد «رتاپ» با سرمایه ثبت‌شده ۶۰۰ میلیارد تومان در گروه و طبقه‌بندی بورسی رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن فعالیت دارد و در سال ۱۳۸۹ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است و در حال حاضر سهام آن در بازار اول بورس (تابلوی فرعی) دادوستد می‌شود. لازم به ذکر است که بخش عمده‏ای از سهام این شرکت متعلق به شرکت گروه داده‏پردازی بانک پارسیان از شرکت‏های وابسته به بانک پارسیان است.

جدول خدمات و فروش شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با نماد بورسی «رتاپ» در آذرماه ۱۴۰۱

رشد ۴ درصدی فروش و درآمد «رتاپ» در آذرماه سال جاری
 
ارسال نظرات
وبگردی